logo

23 Kasım 2007

Kuşadası’nda emlakçılara yönelik eğitim semineri başladı

Kuşadası Ticaret Odası ile Kuşadası Emlak Müşavirleri Derneği (KUŞEMDER) tarafından Kuşadası Halk Eğitim Merkezi’nin katkılarıyla düzenlenen meslek içi eğitim semineri başladı.
Kuşadası Ticaret Odası Meclis Odası salonunda düzenlenen ve 21 gün sürecek olan yeni dönem kurslarında, Kuşadalı emlakçılar mesleki eğitim görecek ve kurs sonunda sertifika alacak. Meslek içi eğitim kursu sırasında halkla ilişkiler, tapu ve kadastro, emlak pazarlama, hukuk ve şehir planlama olmak üzere toplam 6 ayrı ders verilecek. Seminerin ilk günü Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğretmeni Münise Uğureli halkla ilişkiler konusunda katılımcılara ders verdi.
Emlakçılara yönelik meslek içi seminerinin açılışına Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan ve KUŞEMDER Başkanı Hüseyin Şentoker ile birlikte 40 kursiyer katıldı. Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan, mesleki derneklere üye olmayanların emlakçılık yapamayacağına dikkati çekerek, emlakçılara yönelik mesleki kursların bu açıdan büyük önem taşıdığını söyledi. KUŞEMDER ile birlikte düzenledikleri kursun 21 gün süreceğini ve kurs sonunda yapılacak sınavlarda başarılı olanların emlakçılık belgesine sahip olacağını kaydeden Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan, gerçekleştirilen kursun emlakçılık mesleğinin daha sağlıklı bir yapıya kavuşturulması açısından büyük önem taşıdığını kaydetti. KUŞEMDER Başkanı Hüseyin Şentoker ise kursun artan talepler doğrultusunda açıldığını belirterek, seminer sonunda başarılı olan kursiyerlere emlak müşavirliği belgesi verileceğini söyledi.

(İHA)

Share