logo

21 Kasım 2007

Kuşadası’nda emlakçılara meslek içi eğitim verilecek

Kuşadası Ticaret Odası ile Kuşadası Emlak Müşavirleri Derneği (KUŞEMDER), Kuşadası Halk Eğitim Merkezi’nin katkılarıyla meslek içi eğitim semineri düzenliyor.
20 Kasım Salı günü başlayacak ve 21 gün sürecek olan yeni dönem kurslarında, Kuşadalı emlakçılar mesleki eğitim görecek ve kurs sonunda sertifika alacak. Meslek içi eğitim kursu sırasında halkla ilişkiler, tapu ve kadastro, emlak pazarlama, hukuk ve şehir planlama olmak üzere toplam 6 ayrı ders verilecek.
Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan, mesleki derneklere üye olmayanların emlakçılık yapamayacağına dikkati çekerek, KUŞEMDER ile birlikte düzenledikleri kursun 21 gün süreceğini ve kurs sonunda yapılacak sınavlarda başarılı olanların emlakçılık belgesine sahip olacağını söyledi. Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan, gerçekleştirilen kursun emlakçılık mesleğinin daha sağlıklı bir yapıya kavuşturulması açısından büyük önem taşıdığını söyledi. KUŞEMDER Başkanı Hüseyin Şentoker ise kursun artan talepler doğrultusunda açıldığını belirterek, emlakçı olmak isteyenlerin mutlaka bu kursa katılıp, başarıyla tamamlaması gerektiğini söyledi.

(İHA)

Share