logo

26 Eylül 2007

Kuşadası Ticaret Odası yeni binasını yapacak firma arıyor

13 yıldır bir pasajın üst katında sıkışıp kalan Kuşadası Ticaret Odası’na hizmet binası kazandırmak amacıyla başlatılan çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. İnşaat ruhsatı alınan ve turizm sezonundaki inşaat yasakları nedeniyle 4 ay geciken temeli bu ay sonunda atılması hedeflenen yeni binanın inşaatını gerçekleştirecek firmanın belirlenmesi amacıyla istekli inşaat firmalarından teklif alınmaya başlandı.
Hafriyat çalışmaları tamamlanan ve projesi de Kuşadası Belediye Meclis Üyesi mimar Seher Mehdioğlu olarak tarafından çizilen Kuşadası Ticaret Odası hizmet binasının bir yıl içerisinde tamamlanması hedefleniyor.
Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte inşaat alanında inceleme yapan Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan, çevre yolu üzerinde inşa edilecek yeni hizmet binası ile üyelerine daha iyi hizmet vermeyi amaçladıklarını söyledi. Temelin atılmasının ardından yeni hizmet binası inşaatını kısa süre içerisinde bitirmeyi hedeflediklerini belirten Serdar Akdoğan, “Bir yıl gibi kısa bir sürede inşaatı bitirip, yeni binaya taşınmayı hedefliyoruz. Bu nedenle inşaata kısa sürede başlamak için yeni bina inşaatıyla ilgili firmalardan teklif almaya başladı. İlk etapta kaba inşaatı teklife çıkacak bina için tuğla hariç teklif alıyoruz. Teklif vermek isteyen Oda üyelerimiz Odamız Genel Sekreterliğinden “Kuşadası Ticaret Odası Oda Hizmet Binası İnşaatı Teknik Şartnamesi”ni alabilirler.Teknik şartnameye uygun teklifler değerlendirilecektir” dedi.

(İHA)

Share