logo

03 Kasım 2007

Kuşadası Ticaret Odası hizmet binasının temeli atıldı

13 yıldır bir pasajın üst katında sıkışıp kalan Kuşadası Ticaret Odası yeni hizmet binasına kavuşuyor. İnşaat ruhsatı alınmasına rağmen turizm sezonundaki inşaat yasakları nedeniyle 4 ay geciken Kuşadası Ticaret Odası’nın temeli Aydın Valisi Mustafa Malay tarafından atıldı. Projesi Kuşadası Belediye Meclis Üyesi mimar Seher Mehdioğlu tarafından çizilen Kuşadası Ticaret Odası hizmet binasının Mayıs ayına kadar tamamlanması hedefleniyor.
Kuşadası’nda çevre yolu üzerinde inşa edilecek Ticaret Odası’nın yeni hizmet binasının temel atma törenine Aydın Valisi Mustafa Malay, Aydın Emniyet Müdürü Yılmaz Orhan, Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Kuşadası Garnizon Komutanı Umut Bütün, Kuşadası Belediye Başkan Vekili Abdullah Sarı, Kuşadası Emniyet Müdürü Şenol Zeybek, Davutlar Belediye Başkanı Tuncay Uysal, TÜRSAB Kuşadası Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Bülent İlbahar, Kuşadası Şoförler Odası Başkanı Erol Soysal, Ticaret Odası yönetim kurulu üyeleri ve Ticaret Odası Meclis üyelerinin yanı sıra çok sayıda turizmci ve işadamı katıldı.
Temel atma töreninde konuşan Aydın Valisi Mustafa Malay, Kuşadası Ticaret Odası’nın hem turizm, hem de ticaret açısından büyük önem taşıdığını ve önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini belirterek, bu hizmet ve çalışmaların yeni hizmet binasıyla daha da verimli hale geleceğini söyledi. Törende konuşan Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan ise yeni hizmet binası ile üyelerine daha iyi hizmet vermeyi amaçladıklarını belirterek, 1 yıldan daha az bir sürede inşaatı tamamlayıp, yeni binaya taşınmayı hedeflediklerini söyledi. Konuşmaların ardından kurban kesildi ve Aydın Valisi Mustafa Malay tarafından Kuşadası Ticaret Odası yeni hizmet binasının temeli atıldı.

(İHA)

Share