logo

29 Temmuz 2013

Kuşadası Mhp İftarda Buluştu

Milliyetçi Hareket Partisi Kuşadası ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen geleneksel iftar yemeği, Kuşadası Belediyesi tarafından yeni yapılan Gazibeğendi tesislerinde gerçekleştirildi.

MHP Aydın milletvekili Ali Uzunırmak, MHP Aydın İl Başkanı Fevzi Köse, Kuşadası İlçe Başkanı Cemal Sarı, il ve ilçe yönetiminin yanı sıra binden fazla partilinin katıldığı yemekte konuşan MHP Kuşadası İlçe Başkanı Cemal Sarı, AKP hükümetinin çözüm süreci adı altında teröre taviz verdiğini belirtti. Sarı, Güneydoğu Anadolu bölgesinde PKK’nın sözde kaymakamlar ataması ve güvenlik teşkilatı kurmasının, ayrıca hükümete 15 ekim’e kadar süre vermesinin kanlarına dokunduğunu söyledi. Bütün bunlara göz yuman AKP ile bu gelişmelere karşı net bir tavır sergilemeyen CHP’yi eleştiren Cemal Sarı, 2014 yerel seçimlerinden itibaren sağduyulu herkesi MHP çatısı altında toplanmaya çağırdı.

Daha sonra konuşan MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak ise hükümetin ekonomi politikalarını eleştirdi. Hükümetin IMF borunu ödemekle övündüğünü vurgulayan Ali Uzunırmak, “Evet gerçekten Türkiye’nin 21,5 milyar dolarlık IMF borcu kapandı. Ama Türkiye bu borcu kapatmak için başka yerlerden krediler kullandı ve borç azalacağına arttı. 11 yıl önce 220 milyar dolar olan cari açık, 560 milyar dolara çıktı. Hükümetin söylediğinin tersine ekonomi kötüye gidiyor” dedi. Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın yönetim tarzını da ağır bir dille eleştiren ve sandıktan çıkan diktatörlük olarak yorumlayan Ali Uzunırmak, dış politikada yapılan yanlışları örnekleriyle anlatarak, AKP hükümetinin Türkiye’yi uçuruma sürüklediğini sözlerine ekledi.

 

(İHA)

Share