logo

22 Kasım 2007

Kuşadası Heyeti Londra Turizm Fuarı’ndan döndü

Kuşadası’nın ticaret odası önderliğindeki tanıtım çıkartması sürüyor. İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen World Travel Market Turizm Fuarı’na katılan Kuşadası heyeti, ilçeye döndü.
Londra’da 4 gün süren turizm fuarında Kuşadası standını yaklaşık 220 bin kişi ziyaret etti. Kuşadası Ticaret Odası’nın organize ettiği tanıtım çalışmalarına ayrıca TÜRSAB Kuşadası Bölgesel Yürütme Kurulu ile Kuşadası, Davutlar ve Güzelçamlı Belediyeleri de Kuşadası destinasyonu olarak destek verdi. Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan, Belarus’un başkenti Minsk ile start alan tanıtım çalışmalarının Londra Turizm Fuarı ile devam ettiğini söyledi. Dünyanın en büyük fuarlarından biri olan Londra
Fuarı’nda Kuşadası standının büyük ilgi gördüğünü kaydeden Akdoğan, “Fuarın ilk 2 günü profesyonellere aitti. Turizmcilerin çok yoğun ilgisinde geçen fuarın son 2 günü de ziyaretçilere açıktı. Her zamanki gibi Türkiye bölümü büyük ilgi çekti. Kuşadası destinasyonu olarak Türkiye bölümünde yerimizi en iyi şekilde aldık. Ortak hazırlamış olduğumuz tanıtım bröşürleri, kartlar, tanıtım CD’leri ve kitapları, çantalar, promosyon kalemleri ve diğer ürünler, fuara katılan profesyonellere ve ziyaretçilere dağıtıldı.
Ayrıca, ziyaretçilere Kuşadası bölgesi ile ilgili çeşitli sunumlar yapıldı. İlgili ziyaretçilere ve turizmcilere bölgemiz hakkında anlatımlarda bulunuldu. Sayın, Kültür ve Turizm Bakanımız da standımızı ziyaret ederek, görevli arkadaşlarımıza çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Sayın bakanımıza bu desteğinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

(İHA)

Share