logo

01 Kasım 2007

Kuşadası Cemevi’ne katkı için gece düzenlendi

Kuşadası Cemevi’nin yapımına katkı sağlanması amacıyla düzenlenen gece büyük ilgi gördü. Hacı Bektaşi Veli Kültür ve Tanıtma Derneği Kuşadası Şubesi tarafından gerçekleştirilen geceye, dernek üyelerinin yanı sıra siyaset, turizm ve işadamı çevresinden çok sayıda davetli katıldı.
Miracle Club’taki İstavrit Restaurant’ta düzenlenen “Birliktelik, dayanışma ve bilgilendirme” isimli gecenin açılışında konuşan Hacı Bektaşi Veli Kültür ve Tanıtma Derneği Kuşadası Şube Başkanı Cafer Kotan, gösterilen ilgiye teşekkür ederek, Kuşadası’nı çok kapsamlı bir cemevine kavuşturmak için çalışmalarının sürdüğünü belirterek, “Tüm Kuşadalıları inşaatı halen devam eden cemevine katkı sağlamaya çağırıyorum. Gecemize gösterilen ilgiye teşekkür ederim” dedi.
Dernek yöneticisi Hüsnü Kıranlı ise Aleviliğin hoşgörü, barış ve kardeşlik felsefesiyle Türkiye’de yaşayan farklılıkların bir arada yaşamasına büyük katkı sağladığını belirterek, “Geçmişte zengin alevi kültürü göz ardı edilmişti. Ancak, son yıllarda ülkemizde bu konuda büyük bir hoşgörü ortamı oluşturulmuştur. Bu sayede birlikteliğimiz daha da artmaya başlamıştır. Kuşadası Cemevi de bu yöndeki çalışmalara ve hoşgörü ortamına büyük katkı sağlayacaktır” diye konuştu.
Bu arada, kalabalık bir davetli topluluğunun katıldığı gecede, Güven Aksu, Metin Ceylan ve Yolcu Bilginç isimli yerel sanatçılar söyledikleri türkülerle davetlilere eğlenceli saatler yaşattılar.

(İHA)

Share