logo

15 Ağustos 2013

Kuşadası Belediyesi’nden “Sinemada Buluşalım” Etkinliği

Kültür ve sanat faaliyetlerine verdiği önemle dikkati çeken Kuşadası Belediyesi, “sinemADA buluşalım” sloganıyla 4 yıl önce başlattığı açık hava sineması etkinliğini bu yıl da düzenliyor.

Bu yıl 5. Kez gerçekleştirilecek olan “ sinemADA buluşalım “ isimli nostaljik açık hava sineması etkinliği Atatürk Meydanı’ndaki ilk gösterim ile başladı. Her akşam saat 21.30’daki etkinlikler, Ege Mahallesi, İkiçeşmelik Mahallesi, Camiatik Mahallesi, Türkmen Mahallesi ve Hacıfeyzullah Mahallesi’nde Meram Sitesi ile Tepe Sokak’ta gerçekleştirilecek.

Kuşadası Belediyesi’nin nostaljik yaz sineması keyfini yaşatan “sinemADA buluşalım” etkinliğinin ilk gösterimi Atatürk Meydanı’ndaki gala ile gerçekleştirildi. Kuşadası eski Belediye Başkanı M. Lüti Suyolcu’nun hayatının anlatıldığı “ Gitme Baba” filminin gösterimi ile başlayan sinema maratonunda, her hafta ayrı bir vizyon filmi gösterilecek. 8 Eylül’e kadar yaklaşık 1 ay sürecek olan gösterimlerde sırasıyla, Gitme Baba, Tepenin Ardı, Çanakkale Yolun Sonu ve Temel Moskova’nın Şifresi isimli filmler gösterilecek.

Amaçlarının Kuşadası’nı kültür ve sanat kenti yapmak olduğunu açıklayan Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, belediye olarak anılarda kalan yaz sinemalarını Kuşadalılara yaşatmaya çalıştıklarını söyledi. Kuşadalılara nostaljik yaz sinema keyfini bu yıl 5. kez yaşattıklarına dikkati çeken Altungün, “Hedefimiz, sinemaya gidemeyen ailelerimizi, çocuklarımızı sinemayla buluşturmak. Kuşadalıları kültür ve sanat etkinlikleriyle aralıksız buluşturmaya, kültür ve sanatı halkımızın ayağına getirmeye devam edeceğiz. Önceki dört yılda mahallelerimizde halkımızın gösterdiği ilgili bizi bu konuda daha da cesaretlendirdi” dedi.

 

(İHA)

Share