logo

07 Ağustos 2013

Kuşadası Belediyesi’nden 2 Bin 500 Aileye Gıda Yardımı

Kuşadası Belediyesi, her yıl ramazan ayında geleneksel hale getirdiği gıda yardımlarını bu yıl da 15 mahallede devam ettiriyor.

Kuşadası Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü ekipleri, tarafından hazırlatılan 2 bin 500 koli gıda yardımını Ramazan Ayı nedeniyle daha önceden belirlenen dar gelirli ailelere dağıtmaya başladı. Belediye görevlileri, mahalle muhtarı ile birlikte önceden belirlenen adresleri ziyaret edip, hem Ramazan ayını kutluyor, hem de gıda paketlerini teslim ediyor.

Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, “ Ramazan ayı ile ilgili olarak yaptığımız hazırlıklar, Ramazan ayı boyunca uygulamaya konuldu. 4 yıldır yaptığımız gibi Ramazan boyunca her akşam bin 500 kişiye iftar yemeği verdik. Bunun yanında sosyal belediyecilik anlayışı ile halkımıza hizmet etmeye devam ediyoruz. Belediye olarak mahalle muhtarlarımızın da katkılarıyla daha önceden belirlemiş olduğumuz dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelerimize verilmek üzere hazırlatılan 2 bin 500 adet ramazan paketlerimizin dağıtımlarını Sosyal Yardım Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz ev ev dolaşarak ihtiyaç sahibi ailelerimize teslim ediyorlar” dedi.

 

 

(İHA)

Share