logo

01 Haziran 2013

Kuşadası Belediyesi, “ Kentine Güvenenler Kentler Fuarı”nda

Kuşadası Belediyesi’nin de aralarında bulunduğu önemli projeleriyle seçilen 61 CHP’li belediye’nin yer aldığı “Kentine Güvenen Kentler Fuarı"nda Kuşadası Belediyesi standı ilgi odağı oldu.

Standı ziyaret edip, Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün ile görüşen Kılıçdaroğlu, projeleri inceledi ve Başkan Altungün’ü başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Kuşadası Belediyesi’nin de aralarında bulunduğu 61 Sosyal Demokrat Belediye’nin yer aldığı İstanbul CNR EXPO Fuar Merkezi’ndeki “Kentine Güvenen Kentler Buluşması”; Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açılmıştı. Fuara, eşi, çocukları ve torunuyla katılan Kılıçdaroğlu; Sosyal Demokrat Belediyelerin bütün baskılara rağmen imza attıkları başarılı projelerden bahsederek, fuardaki bütün stantları basın mensupları ve belediye başkanları ile birlikte gezip, projeler hakkında tek tek bilgi almıştı. Eğlendirici ve bilgilendirici pek çok aktiviteyle sosyal demokrat belediyeciliğin hizmet anlayışını ve vizyonunu tanıtmayı amaçlayan “Kentine Güvenen Kentler Buluşması”, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı konuşmayla başlamış, aralarında Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün’ün de bulunduğu en başarılı projeleri seçilen 61 CHP’li Belediye Başkanı ile sahneye çıkan Kılıçdaroğlu, tüm baskılara rağmen belediyelerin imza attığı başarılardan bahsetmişti.

Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören ve 5 gün boyunca devam edecek olan “Kentine Güvenen Kentler Buluşması”nda en çok ilgi gören stantların başında Kuşadası Belediyesi yer aldı. Fuara CHP’li tüm belediyelerin yüzlerce projesi arasından seçilen Gazibeğendi Anıt Parkı, Basın ve Fotoğraf Müzesi, Kadıkalesi kazıları ve İonia Müzesi, Yatırımcı Davet Programı, Turizm İhtisas ve Uygulama Oteli, Aile Danışma Merkezi, Kadın Gelişim Merkezi, Nazilli Halk Pazarı, Arıtma Tesisi, Çocuk Kreşi projeleriyle katılan Kuşadası Belediyesi standı ilk günden itibaren ziyaretçi akınına uğradı. Standı ziyaret eden konuklarla tek tek ilgilenen Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, projelerle ve belediyenin çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Konuklara ayrıca, Kuşadası’ndan özel olarak getirilen ödüllü incir tatlısı ikram edildi.

– KILIÇDAROĞLU, KUŞADASI BELEDİYESİ STANDINI ZİYARET ETTİ

İstanbul’daki “Kentine Güvenen Kentler Fuar’nın açılışı yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra Kuşadası Belediyesi standını ziyaret etti. Belediye Başkanı M. Esat Altungün tarafından karşılanan Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, ziyareti sırasında Kuşadası Belediyesi’nin yüzlerce proje arasından seçilen projelerini inceledi ve Başkan Altungün’ü başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti. Fuarda ayrıca Aydın zirvesi yaşandı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın milletvekili Bülent Tezcan, Kuşadası, Didim ve Aydın belediyeleri stantlarını ziyaret ederek, konuklarla bir ev sahibi gibi tek tek ilgilendi. Daha sonra Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, Aydın Belediye Başkanı Özlem Çercioğlu ve Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı, Tezcan ile bir araya geldi.

– NEDEN KENTİNE GÜVENEN KENTLER?

Bir belediyenin, sadece kendi öz kaynaklarına güvenerek, inanarak ve çalışarak başarılı olabileceğini göstermeyi hedefleyen “Kentine Güvenen Kentler Buluşması”; bu iddiasına kanıt olarak sosyal demokrat belediyelerin başarılarını ortaya koyuyor. Buluşmada sadece bu seçim döneminde yapılan hizmet ve projeler değil; sosyal demokrat belediyeciliğin geçmişte başardığı ilkler ve geleceğe aktardığı vizyon da görücüye çıkacak. Sosyal demokrat belediyeler, kentsel gelişim, çevre, sağlık, sosyal hizmetler, spor, çocuk ve gençlik, kültür-sanat-tarih ve e-belediye hizmetleri olmak üzere 8 ana başlıkta, geçmişte yapılan çalışmaların yanı sıra, geleceğe yönelik projelerini de katılımcılarla paylaşıyorlar. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla geliştirilen “Muhteşem Projeler”in ilk defa tanıtıldığı “Kentine Güvenen Kentler Buluşması”nda; tüm belediye hizmetlerine dair uygulamalı sunumlar yapılıyor, katılımcıların gerçeğe çok yakın bir kent simülasyonu içinde sosyal demokrat belediyeciliği yaşaması sağlanıyor.

“Kentine Güvenen Kentler Buluşması” ayrıca, çocukların eğlenceli vakit geçirmesi için yapılacak pek çok gösteri ve uzmanlar tarafından annelere verilecek bilgilerle özellikle anne ve çocuklara da ulaşmayı amaçlıyor. 5 gün boyunca Türkiye’nin her yerinden katılımcılarına, hizmet, insan ve millet aşkıyla gece gündüz çalışmanın sonuçlarını aktaracak olan “Kentine Güvenen Kentler Buluşması”; günümüzün ve geleceğin sosyal demokrat belediyeciliğini her yönüyle tanıtacak.
 

 

(İHA)

Share