logo

29 Haziran 2013

Kuşadası Belediyesi Aş Evi Hizmete Girdi

Kuşadası Belediyesi ilçede ihtiyaç sahibi olanların düzenli olarak faydalanabileceği aşevini hizmete açtı. Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün,Kuşadası’nda yaşayan yardıma muhtaç, kimsesiz, yaşlı, engelli ve düşkünlere hizmet verecek olan aşevinin önemli bir ihtiyacı giderdiğini söyledi.

Kuşadası Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü tarafından Özer Türk Spor Kompleksi içerisinde kurulan 400 kişi kapasiteli aşevinde ilk etapta her gün düzenli olarak 300 ihtiyaç sahibine hizmet veriliyor.

Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, belediye olarak en çok önem verdikleri hizmetlerin başında sosyal yardımlar geldiğine dikkati çekerek, “ Seçimden önce halkımıza verdiğimiz sözlerden birini daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Özer Türk Spor Kompleksi içerisinde kurulan aşevi belediyemizin yeni kurulan sosyal yardım müdürlüğüne bağlı hizmet veriyor. Aşevinden faydalanmak isteyen vatandaşlarımız sosyal yardım müdürlüğümüzün bulunduğu komisyonun kaymakamlık, muhtarlık ve çevrede yaptığı incelemelerle belirleniyor. Ayrıca, aş evinden faydalanmak isteyen vatandaşlarımız belediyeye dilekçe ile de başvurabiliyor. Aşevimizin kapasitesi 400 kişi. Şu anda her gün düzenli olarak yardıma muhtaç 300 kişiye hizmet vermeye başladık. Belediyemizin aş evinde pişirilen yemekler, son derece hijyenik ve sağlıklı ortamda 4 çeşit olarak araçlarla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor “ diye konuştu.

(İHA)

Share