logo

11 Eylül 2007

Kuşadası 4. Öykü ve şiir günleri

Kuşadası Belediyesi’nce düzenlenen 4. Kuşadası Öykü ve Şiir Günleri’ni devam ediyor. 3 gün sürecek etkinlik Kuşadası’nda İlçe Halk Kütüphanesi’nde gerçekleştiriliyor. Bu arada, etkinlik kapsamında tarihi Güvercinada’da gerçekleştirilen Kerem Görsev Triosu’nun Caz dinletisi de büyük ilgi gördü.
Kemal Bekir, Arif Damar, Fikret Otyam ve Vecihi Timuroğlu’nun onur konukları olarak katıldığı 4. Öykü ve Şiir günlerinin sunuculuğunu ise Celal İnal yapıyor.
Kuşadası 4. Öykü ve Şiir günlerinin ilk gününde “Cumhuriyet Sonrası Türk Şiiri’nde Kırılma Dönemleri” tartışıldı.Şiir günlerinin birinci gününe onur konuğu olarak katılanlar söyleşi gerçekleştirdiler. Etkinlikte gerçekleştirilen “Cumhuriyet Sonrası Türk Öyküsü’nde Kırılma Dönemleri” ve “Cumhuriyet Sonrası Türk Romanı’nda Kırılma Dönemleri”nin ele alındığı panellerin ardından şairler şiirlerini seslendirdi. “Tiyatro ve Edebiyat” konulu panelin ardından ise Muzaffer İZGÜ, “Sınır” adlı tiyatro oyununu tanıttı ve oyun Kuşadası’nda ilk kez sahnelendi. Daha sonra Yrd. Doç.Dr. Tülay Akkoyun ve Yrd. Doç.Dr. Şükran Kara başlangıcından bugüne Kuşadası Öykü ve Şiir Günleri’ni değerlendirdi. Etkinlikte yansı gösterimlerinin yanı sıra 3 gün süreyle “Bir Öykü Yapalım” başlığı altında 10-16 yaş grubuna yönelik atölye çalışması sürdürülüyor. Fotoğraf ve heykel sergilerine de yer verilen Etkinlik süresince, imza saatleri gerçekleştirilerek, okuyucular ünlü yazarlarla buluştu.

(İHA)

Share