logo

06 Eylül 2007

Kuşadalı minikler dünya barışı için yürüdü

Kuşadası’nda ana okulu öğrencileri, Dünya Barış Günü ve Barış Haftası nedeniyle Kuşadası sokaklarında bildiri dağıtıp, gösteriler sundu. Minik öğrenciler ayrıca, yayınladıkları barış bildirgesiyle, tüm insanlara barış için mücadele etmeye çağırdı.
4-6 yaş grubu çocuklara kreş eğitimi veren Kuşadası Sihirli Çan Çocuk Evi’nde eğitim gören minikler, Kuşadası Sağlık Caddesi’den Kervansaray’a “Barış Yürüyüşü” düzenledi. Yürüyüşte, Dünya Barış Günü ile ilgili hazırladıkları kartları ve el ilanlarını dağıtan minikler, daha sonra Kervansaray önünde dans gösterisi yaptılar.
Sihirli Çan Çocuk Evi’nin yöneticisi Ceynur Özmen, “Dünya Barış Günü’nü çeşitli etkenliklerle yaklaşık 4 yıldır kutluyoruz. Özellikle Barış Yürüyüşümüzü geleneksel hale getirdik. Buradaki temel amacımız; çocuklarımıza barış düşüncesinin güzelliğini vermek ve barışı sevdirmektir. Böylesi bir yürüyüşle de, miniklerimizin hem hoşça vakit geçirmesini ve hem de insanlarla kaynaşarak sosyal yönlerinin gelişmesini sağladığımıza inanıyoruz. Ayrıca çocuklarımız, bu etkinlik için hazırladıkları dans ve benzeri gösterileri de sunma olanağını buluyorlar” dedi.

(İHA)

Share