logo

29 Ekim 2007

Kuşadalı İngilizlerden özürlülere yardım gecesi

Kuşadası’nda yaşayan İngilizler, Kuşadalı özürlülere yardım elini uzattı. Konut satın alarak Kuşadası’na yerleşen ve kendilerini bir Kuşadalı gibi gören İngiliz uyruklular, bitme aşamasına gelen Özürlüler Köyü yararına gece düzenledi. Geceden elde edilen gelir, inşaatı devam eden Kuşadası Özürlüler Köyü’ne bağışlandı.
Görele Turizm bünyesinde kurulan ve çoğunluğunu Kuşadası’na yerleşen İngilizlerin oluşturduğu Anglo Turkish Club tarafından Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Tur Otel’de gerçekleştirilen geceye Kuşadası Özürlüler Derneği yetkilileri ile 100’e yakın Kuşadası’nda yaşayan İngiliz katıldı.
Özürlülere yardım toplamak amacıyla gerçekleştirilen eğlence dolu gecede Kuşadası’nda yaşayan ve Anglo Turkish Club’ün üyesi olan yabancı uyruklular adeta kılıktan kılığa girdi. Çeşitli kostümler giyen, peruklar takan yabancı uyruklular şarkı yarışmaları düzenledi, ünlülerin taklitlerini gerçekleştirdi ve danslar yaptı. Bir yandan da çekilişler ile yardım miktarının artması için çalıştı. Bu eğlenceli geceden elde edilen 3 bin YTL, inşaatı bitmek üzere olan Özürlüler Köyü’nün çevre düzenlemesinin yapımında kullanılmak üzere Anlo Turkish Club Komite Başkanı Roben Wilkinson tarafından Kuşadası Özürlüler Derneği üyeleri İna Demiroğlu ve Suaki Seiko’ya teslim edildi.
Kuşadası Özürlüler Derneği üyeleri Suaki Seiko ve İna Demiroğlu, Kuşadası’nda yaşayan yabancı uyrukluların gösterdiği örnek duyarlılığın kendilerini son derece duygulandırdığını belirterek, yapılan bu bağış ile özürlüler Köyü’nün çevre düzenlemesini yaptıracaklarını söylediler.
Anglo Turkish Club’ü bünyesinde barındıran Görele Turizm’in sahibi Hüseyin Kahveci ile Anglo Turkish Club’ün İngiliz uyruklu Komite Başkanı Rebon Wilkinson, Kuşadası’nda yaşayan yabancıların hiçbir uyum sorunu çekmeden Kuşadası’nın sorunlarına ve ihtiyaçlarına ortak olmaya çalıştığını belirterek, beklenenin üzerinde bir katılım sağlandığını ve elde edilen 3 bin YTL geliri bitme aşamasındaki Özürlüler Köyü’nün ihtiyaçlarında kullanmak üzere teslim ettiklerini kaydetti. Kahveci ve Wilkinson, 3 bin YTL ile birlikte club olarak Kuşadası Özürlüler Derneği’ne yaptıkları ayni ve nakdi yardımların toplamının 24 bin YTL’ye ulaştığını vurguladılar.

(İHA)

Share