logo

15 Ağustos 2013

Köşk’te Yine Silahlar Konuştu. En Az 5 Yaralı Var Köylüler Ayakta!

Aydın'ın Köşk ilçesinde, aralarında husumet bulunan iki grup arasında kavga çıktı. Çıkan olaylarda, ilk belirlemelere göre 5 kişinin yaralandığı öğrenildi.

İki hafta önce Köşk’e bağlı Kızılcaköy’de iki grup arasında yaşanan kavganın ardından, bugün akşam saatlerinde ilçede yine olaylar çıktı.
Olay, Köşk ilçesinin şehir merkezinde meydana geldi. Daha önceki kavgaya karıştığı iddia edilen Kızılcaköylü bir kişinin aracının taşlanıp içerisindekilerin darp edilmesiyle başlayan olayların büyümesi üzerine, köylerden inenlerle karşıt grup arasında kavga çıktı. Polis, olayların büyümesi üzerine ilçe merkezinde toplanan yüzlerce kişiyi durdurmakta güçlük çekince, il merkezi ve çevre ilçelerden takviye ekipler çağrıldı.
Aydın Valiliği tarafından tüm güvenlik güçlerinin olayların büyümesine karşı hazır bekletilmesi talimatı verilirken, bölgedeki gerginlik ise devam ediyor. Polis ekipleri, iki grup arasında barikat kurarken, sıkılan biber gazından etkilenen bazı vatandaşlar ise fenalık geçirdi. Silahların da kullanıldığı ve 5 kişinin yaralandığıkavgada güvenlik güçleri ve Köşk Kaymakamı Mehmet Sefa Demiryürek, olayları sakinleştirmeye çalışıyor.

İBRAHİM KILINÇ – MEHMET BARLAS

(İHA)

Share