logo

15 Ağustos 2013

Köse: “3 aydır toplantıya katılmayan çerçioğlu, hukuku çiğniyor”

MHP Aydın İl Başkanı Fevzi Köse, Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun son 3 aydır Belediye Meclisi toplantılarına katılmayarak hukuk çiğnediğini iddia etti.

MHP Aydın İl Başkanı Fevzi Köse, düzenlediği basın toplantısıyla Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Belediye Meclisi toplantılarına katılmamasını eleştirdi. Köse’ya toplantıda MHP Kadın Kolları İl Başkanı Havva Kukul ve MHP Aydın İl Teşkilatı Yönetim Kurulu üyeleri ile MHP'li Belediye Meclis üyeleri eşlik etti.

Başkan Çerçioğlu’nun meclis toplantılarına katılmamasını sert sözlerle eleştiren Fevzi Köse, “Sayın Çerçioğlu, son 3 aydır Belediye Meclisi toplantılarına katılmıyor. Bu toplantılar Aydın’ın sorunlarına çözüm bulunması için yapılıyor. Toplantılara katılmayan Özlem Çerçioğlu, Aydın’ın sorunlarına ilgisiz kalıyor. Meclis toplantıları halk ile belediye başkanını buluşturan ve denetimi sağlayan oturumlardır. Sayın Çerçioğlu, Aydın’ın önemli sorunlarının konuşulduğu toplantılardan niçin kaçıyor? Niçin halkın denetiminden uzak duruyor? Belediye Meclisleri Çalışma Yönetmeliği’nde başkanın olmadığı durumlarda kimin oturumu yöneteceği bellidir. Sayın Çerçioğlu; 1. Meclis Başkan Vekili yerine sürekli olarak Belediye Başkan Yardımcısı Sümran Ünal’ı görevlendiriyor. Acaba Sayın Çerçioğlu, Meclis Başkan Vekiline güvenmiyor mu? Niçin Meclis toplantılarından kaçmayı alışkanlık haline getirdi? Sayın Çerçioğlu, bu tutumuyla hukuku çiğniyor. Aydın halkının denetiminden kaçması nedeniyle kendisini kınıyor ve tutumunun yanlış olduğunu ifade ediyoruz” dedi.

Son iki Meclis oturumunda Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu protesto ederek oturumu terk eden AK Parti’li meclis üyelerini de eleştiren Köse, “AK Parti’li Belediye Meclis üyesi arkadaşlarımızın tutumlarını da doğru bulmuyorum. Toplantılar Aydın’ın sorunlarına çözüm bulmak için gerçekleştiriliyor. Son 2 oturum AK Parti’li üyelerin oturumu terk etmesi nedeniyle yapılamadı. Sorunlardan kaçan Özlem Çerçioğlu kadar oturumu protesto için terk eden AK Parti’lilerin de tutumu doğru değil. Sorunlardan kaçmakla bir yere varamayız” diye konuştu.

“TEMİZLİK İŞLERİNDEKİ SIKINTILAR ARTIYOR”

Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Temizlik İşleri Müdürlüğüyle ilgili sorularına halen cevap vermediğini anımsatan Köse, sözlerini şöyle tamamladı: “Aradan kaç gün geçti sorularımıza halen cevap bulamadık. Ama bunun yanında vahim iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Toplanan çöp miktarının fazla yazıldığını ihbar eden dört işçinin işten çıkartıldığı iddia ediliyor. Ben, ‘Halkın ve yetimin hakkını kimseye yedirmem’ diyen Sayın Çerçioğlu’na soruyorum; Acaba tonajın yüksek gösterilmesi karşılığında bu temizlik firmasından bazı spor kulüplerine yüklü miktarda kaynak aktarılmış mıdır? Bu dört işçi gerçekten işten çıkarılmış mıdır? Sayın Çerçioğlu’ndan bu sorularla birlikte daha önce yönettiğimiz Aydın’da toplanan çöplerle ilgili rakamları kamuoyuna açıklamasını bekliyoruz”

 

(İHA)

Share