logo

23 Şubat 2007

KOÇARLI MAKİNE İMALATÇISI 22 ŞANSLI ESNAF ARASINA GİRDİ

Aydın’ın Koçarlı ilçesinde 30 yıldır tarım makineleri imalatı yapan Lütfi Yılmaz isimli sanayici Avrupa’ya tarım makineleri ihracat etmeye hazırlanıyor. Yılmaz, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Merkez Birliğinin Türkiye genelini kapsayan ihracat teşvik yarışmasında, binlerce Kooperatif ortağının arasından ilk 22 kişi arasına girmeyi başardı. 30 yıldır bölge çiftçisine ziraat aletleri üreterek hizmet etmeye çalışan Yılmaz, yarışmada elde ettiği derece sonunda 68 bin YTL tutarındaki teşvik kredisini almaya hak kazandı.
Koçarlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Abdullah Ünal, merkez birliğinin düzenlediği yarışmaya katılarak binlerce esnaf arasından ihracat kredisi almaya hak kazanan Koçarlı Kooperatifi Ortağı Lütfi Yılmaz’a 68 bin YTL tutarındaki çekini düzenlenen törende verdi. Kooperatif binasında gerçekleşen törene Koçarlı Kaymakamı Mustafa Özarslan, Koçarlı Belediye Başkanı Cengiz Şen, Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı Hulisi Akşit ve davetliler katıldı.
Törende konuşan Koçarlı Kooperatif Başkanı Ünal, Koçarlı Kooperatifi olarak ilklere imza atmaya devam etiklerini söyledi. Kooperatif ortaklarından olan Lütfi Yılmaz’ın ihracat teşvik başvurusu kabul gördüğünü duyuran Ünal, “Başarılı ortağımız Yılmaz, Mayıs ayında Almanya’ya giderek Alman Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonuna üye olan esnaf arkadaşlarıyla bir araya gelip tanışma ve fikir alışverişinde bulunma olanağı bulacak. Merkez Birliğimiz, Koçarlı Kooperatif ortağımıza 68 bin YTL verirken bu kredinin 30 bin YTL’si ile imalat için makine, 38 bin YTL’si ile de malzeme alınacak. Verilen kredi faizsiz ve bir yıl geri ödemesizdir. Bir yıl sonrada 3’er aylık taksitlerle geri ödeme başlayacaktır” dedi.
Kazandığı ödül çekini alan zirai makine imalatçısı Lütfi Yılmaz kendisine ihracat kapısını açan kooperatifine teşekkür ederken, Kooperatif Başkanı Abdullah Ünal’a da katkılarından dolayı plaket verdi.

(İHA)

Share