logo

28 Eylül 2007

Kızılay’dan ramazan yardımı için Aydın halkına çağrı

Türkiye Kızılay Derneği Aydın şubesi Ramazan ayı dolayısıyla başlatmış olduğu ‘2 Bin aileye yardım paketi’ yardım kampanyasına destek sağlamak için Kızılay üyeleri Aydın Ticaret Odası’nı ziyaret ettiler. Aydın’da gerçek ihtiyaç sahibi çok sayıda insanın bulunduğunu belirten Kızılay gönüllüleri, herkesten kampanyalarına destek olmalarını beklediklerini söylediler.
Ziyarette yaptıkları yardımlarla ilgili bilgi veren Kampanya sorumlusu Mehmet Marangoz, Aydın’da 2 bin aileye yardım götürmeyi amaçladıklarını fakat gelen desteklerle bu rakamı ulaşmalarının zor olduğunu belirterek, kurumlardan da destek istediklerini söyledi. Kampanyalarına öğrencilerin dahi destek çıktığını belirten Marangoz, yardım kampanyasında kendilerinin aracı olduğunu hatırlatarak, “Kampanyamıza destek olan herkesin yardımlarını makbuz karşılığında alıyoruz. Bize verilen destekler sayesinde yardım dağıtmaya gittiğimiz evlerde çok zor durumda olan insanlarla karşılaşıyoruz. Dağıtım sırasında Aydın Merkezde oturduğu halde evinde elektriği olmayan ihtiyaç sahibi insanların olduğunu gördük. Bu durum bizi derinden yaralıyor. Bu gördüklerimiz karşısında biz bir kişiyi daha sevindirebilmenin çabası içindeyiz. Bu çabamıza ortak olmak isteyen bütün hayır sever vatandaşlarımızın desteklerini bekliyoruz. Kampanyamıza destek olmak isteyen vatandaşlarımız bizleri 0 256 2251554 veya 0 505 7970966 numaralardan ulaşabilirler. Bize bağışlanan paketler muhtarlarımızdan aldığımız listeye göre dağıtımını yapıyoruz” dedi.
Ziyarette, yapılan Ramazan yardımından dolayı çok memnun olduklarını ifade eden Aydın Ticaret Odası Meclis Başkanı Mahmut Çağlayan, bu çalışmalarında ve her daim Kızılay’ın yanında olduklarını ifade ederek, “Kızılay’ın insanlığa hizmeti çok büyük. Gayretlerinizi takdirle karşılıyorum.Güzel bir faaliyet. Ramazan ayı dolayısıyla ihtiyaç sahiplerine sahip çıkılmalı. Bu yardımlaşma bizim kültürümüzde tarihimizde olan şeyler. Birlik beraberliğin simgesi. Üyelerimizle bu konuyu paylaşarak yardım yapacağız” dedi. Diğer yandan yardım sever vatandaşların destekleriyle temin edilen yardım paketleri her gün iki mahallede mahalle muhtarının öncülüğünde fakir ailelere dağıtımı devam ediyor.

(İHA)

Share