logo

06 Haziran 2013

Kılıçdaroğlu, NYSA Çileğinin Tadına Baktı

Sultanhisar Belediye Başkanı Ertegün Ünal, Sultanhisar Nysa Çilekleri Tanıtım Günleri kapsamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ‘Çilek Dünyası’ hediye etti.

Sultanhisar Belediye Başkanı Ertegün Ünal, Ankara'da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na "Çilek Dünyası" adı verilen sepetten hediye etti. Başkan Ünal, “Aydın Milletvekillerimiz öncülüğünde, Sultanhisar'dan meclis üyelerimiz ve çilek üreticilerimizden oluşan bir heyetle gelerek Parlamento'da, yetiştirdiğimiz 2 bin adet çilek fidesi, 2 tona yakın da aroması yüksek çilek dağıttık. Ayrıca 100 adet çilek fidesi, çilek reçeli, jeotermalle kurutulmuş çilek, taze çilek, çilek turşusu ve Sultanhisar Halk Eğitim Merkezinin el emeği ile hazırladığı çilek sepeti süslerinden oluşan ve Çilek Dünyası ismini verdiğimiz özel sepetler hazırlayıp parlamentoda dağıttık” dedi.

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem ve Sultanhisar Belediye Başkanı Ertegün Ünal, daha sonra Sultanhisar Nysa Çilekleri Tanıtım Günleri kapsamında TBMM’de görev yapan basın mensuplarına da Nysa çileklerinden ikram etti.

(İHA)

Share