logo

03 Haziran 2013

Kentsel Dönüşümün Temeli Atıldı

5 Nisan’da yapılan ihale ile Aşağı Nazilli üzerindeki 7 dönüm alanda Kentsel Dönüşüm Projesi’ni hayata geçiren Nazilli Belediyesi, 32 dairenin temelini Başkan Alıcık’ın start butonuna basmasıyla attı.

‘Nazilli hedefini çizdi. Nazilli üniversite, organize sanayi ve jeotermal şehri olacak’ diyen Başkan Alıcık, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Akkaya ile MHP Nazilli İlçe Teşkilatının katılımı ile sessiz sedasız temel atma töreni gerçekleştirdi. Önümüzdeki ay içerisinde MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli’nin ilçeye gelerek resmi törenle ilçede yapılan ve yapılacak projelerin temelini atacağını belirten Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Aşağı Nazilli’de başlattıkları Kentsel Dönüşüm Projesi’nin kentin çehresini değiştireceğini söyledi.

Başkan Alıcık, Dumlupınar ve Yeni Sanayi mahallelerinin kesiştiği bölgede kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında dar gelirli vatandaşlar için yapılacak olan konutların temelini atmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Aşağı Nazilli bölgesinde yapılan Kentsel Dönüşüm çalışmalarının Nazilli Belediyesi için çok önemli bir dönüm noktası olduğunu ifade eden Alıcık; “Şuanda kentsel dönüşüm alanı olarak belirlediğimiz bu bölgede ilk etapta 32 adet daire yapacağız. Bunların 16 tanesi 2+1, 16 tanesi de 3+1 olacak. Uzun yıllar yatırım yapılmamış olan bu Aşağı Nazilli bölgesine kentsel dönüşüm vasıtasıyla girmiş olacağız. Bütün yapıları elden geçirmeye çalışıyoruz. İstisnai tesisleri yıkmamızın ardından başlattığımız kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında evini veya arsasını aldığımız 16 vatandaşımıza 31 Aralık 2013 tarihinde anahtarlarını teslim edeceğiz. Kalan 16 dairemizde anlaşacağımız ve kentsel dönüşümü genişletmek için alanlarını alacağımız kişilere vereceğiz. Tamamını Nazilli Belediyesi olarak yaptığımız projeler ile çıkmaz sokakları, dar sokaklarıyla itfaiye aracı giremeyen ve parkı bulunmayan bölgemize güzel bir çalışma yapmış olacağız. İnsanlarımız bu bölgede yapacağımız çalışmaları gördükçe değiş-tokuş yöntemi ile kendi yerlerini bizlere verecekler ve Nazilli yeni bir çehreye kavuşacak” dedi.

Başkan Alıcık, Başkan Yardımcısı Akkaya ve partililerin butona basmasıyla 3+1 dairelerin temeli için beton dökülmeye başlandı.

(İHA)

Share