logo

20 Ağustos 2013

Karacasu Festivale Hazırlanıyor

26 yıldır aralıksız olarak yapılan Afrodisias Karacasu Kültür, Sanat ve Tanıtım Festivali bu yıl da birbirinden güzel etkinliklere ev sahipliği yapacak. 26. Karacasu Afrodisias Kültür Sanat ve Tanıtım Festivali, bu yıl 31 Ağustos-01 Eylül 2011 tarihlerinde Karacasu’da gerçekleşecek.

700 yıllık bir gelenek olan Dedebağ Keşkek Hayrı’nın da yapılacağı 26. Karacasu Afrodisias Kültür Sanat ve Tanıtım Festivali, 31 Ağustos saat 15.00’da mehter takımı konseri ve açılış konuşmaları ile başlayacak. Karacasu dışında yaşayan pek çok Karacasuluyu bir araya getirmesi planlanan festival, bu yıl yine renkli görüntülere sahne olacak. Mehter Takımı, Zeybek Ekibi Folklor Gösterisi, ve açılacak olan standların gezilmesiyle başlayacak olan festivalin ikinci gününde halk konserlerinin yanında ünlü sessanatçısı Bedia Akartürk ile şarkıcı Niran Ünsal verecek olduğu konserleriyle festivale renk katacak. Birbirinden güzel etkinliğe sahip olan Festival’de havai fişek gösterileri Karacasu halkına değişik dakikalar yaşatacak.

Festival hazırlıkları hakkında bilgiler veren Karacasu Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı, “Karacasu Belediyesi olarak bu Festival ile mevcut değerlerimize sahip çıkarak, bu değerlere nasıl yeni üsluplar kattığımızı göstermek istedik. Açılacak olan stantlarımızda övündüğümüz ve ilçemizin sloganı haline getirdiğimiz deriyi, demiri, pideyi, hamuru, çamuru, mermeri ve tabi ki tarımsal ürünlerimizi katılımcılara daha yakından anlatma amacındayız. Alternatif turizmin cenneti olma iddiasındaki ilçemizi bu Festival sayesinde doğası ve tüm bu değerleri ile tanıtma gayretindeyiz. 2 gün sürecek Festivalimize İlçe dışından çok sayıda seçkin davetli katılacak” dedi.

 

(İHA)

Share