logo

03 Eylül 2007

İzmir Enternasyonel Fuarına Aydın damgasını vurdu

Üç yıldır Aydın Belediyesinin organizasyonuyla,Aydın’a özgü ürünlerin ve Aydın Sanayisinin Sergilendiği İzmir Enternasyonel Fuarı büyük bir katılımla gerçekleşti.
Onur Konuğu ülkenin Ukrayna, Onur Konuğu İlin Çorum olduğu fuarda en büyük alana sahip olan Aydın Belediyesi onlar ca çeşit firmanın ve Aydın ürün lerinin sergilenmesini sağladı.
Aydın Belediyesinin standın da sergilediği Aydın’la özdeş leşen; incir, zeytin, sabuniye lokumu gibi ürünler, Aydın sana yisinde üretilen makinalar, tüm ziyaretçilerin yoğun ilgisini ve Aydın Belediyesinin standının Onur konuğu İl gibi algılanması na neden oldu.
Belediye Başkanı İlhami Ortekin,Belediye Meclis Üyeleri ve Aydınlıların katılımıyla açılan Aydın Belediyesi Standı,Aydın’a özgü olan İncir,Zeytin,Sabuniye Lokumu, Zeytinyağı, Bal ve pek çok ürünle fuar ziyaretçilerinin uğrak yeri oldu.
Fuar alanına gelen tüm ziyaretçilerde gezilen Aydın Belediyesi standında ziyaret çilere Aydın’ı tanıtan kitap, broşür. cd hediye edilerek, İncir, Zeytin, Sabuniye Lokumu ikram edildi.
Burada bir açıklama yapan Belediye Başkanı İlhami Ortekin,’Aydın’ın kabuğunu kırdığını’ ifade etti ve özetle şunları söyledi;Üç yıldan beri Aydın’ı İzmir Enternasyonel fuarına taşıyoruz.Burada pek çok Aydınlının bile farkında olmadığı ve Türkiye’de Dünya’da ilk sıralarda olduğumuz ürünle rimizi fuara katılan Afrikalıdan-Trabzonluya kadar herkese tanıtıyoruz.İlk yıllarda stantta yer alacak firma bulamazken bu yıl onlarca Aydın firması bu işe talip oldu. Bu da yaptığımız işin ne kadar doğru olduğunu göster mektedir.’dedi.
(Mücadele)Share