logo

10 Mart 2007

İZCİLERDEN BOZDOĞAN HALKINA ‘ZEHİR’ UYARISI!

Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde Yeşilay Haftası etkinlikleri çerçevesinde Bozdoğan İlçe İzci Kurulu Başkanlığının düzenlemiş olduğu “Sigara ve Alkole Hayır Yürüyüşü” yapıldı. İzci öğrenciler, ellerindeki pankart ve afişlerle ilçedeki cadde ve sokakları gezerek içki ve sigaranın zararlarını anlattı. İzci gruplarını yaklaşık 2 saat süren yürüyüşleri sırasında vatandaşlar ve esnaflar yalnız bırakmadı. Gene öğrenciler tarafından hazırlanan şiir ve yazılar belediyenin sesli yayın araçlarından gün boyu okundu.
Yürüyüşe Şair Fethi Bey, Merkez ve Fatih İlköğretim Okulları, Bozdoğan Anadolu Lisesi ve İsmet Sezgin Mesleki Eğitim Merkezi okulları izci gruplarından oluşan yaklaşık 150 kişilik bir grup katıldı. İlçe İzci Kurulu Başkanı Nadir Coşkun başkanlığında ilçe merkezinde yürüyüş yapan öğrencileri İlçe Kaymakamı Serdar Aslantaş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Kubay hükümet konağı önünde karşıladı.
Burada bir açıklama yapan İzci Kurulu Başkanı Coşkun, “Sigara ve Alkole Hayır Yürüyüşü’nün” ilçede bu yıl beşincisinin yapıldığını söyledi. Kamu kurum ve kuruluşlarının bu çalışmalarından kendilerine destek verdiğini ifade eden Coşkun, ilçede gün boyunca anons cihazlarından alkol ve sigaranın zararları konusunda bilgiler yayınlandığını duyurdu. Yürüyüş sırasında her bir öğrencilerin ellinde kötü alışkanlıkların zararlarını gösteren değişik pankartlar taşıdığını belirten Coşkun, “Yürüyüş sırasında ilçe merkezindeki sokakların tamamını gezdik. İçki ve sigaradan dolayı ortaya çıkan kaza, şiddet, maddi sıkıntı gibi tüm olumsuz durumları gözler önüne sermeye ve bu tür madde tüketimlerinin azaltılması için çalıştık. Yürüyüş yapan öğrencilere halk da destek verdi. Bu çalışmamızda asıl hedefimiz yetişkinlerden çok öğrenciler. Onlara bu tür faaliyetler içerisinde görev vererek bu bilinci aşılamak çalışıyoruz. Bir kez bu bilinç yerleşirse o kişi hayatı boyunca hiç bir zaman bu yanlışları yapmaz” dedi.
(İHA)

Share