logo

12 Mart 2007

İSTİKLAL MARŞI COŞKUSU

-Nazilli Anadolu Lisesi Öğrencisi Ebru Sevgili İl Birincisi Oldu!
Mücadele
İstiklal Marşının kabulünün 86., Şairi Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 76. yılı nedeniyle İstiklâl Marşı’nı En İyi Okuma Yarışması İl Halk Kütüphanesinde düzenlendi.
Vali Yardımcıları Alp Arslanargun, Mesut Kırcalı, Belediye Başkan Yardımcısı Halis Günday, İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erol Taşpınar ve finale kalan okul yöneticileri ve öğrenciler katıldılar.
Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmazsının ardından Şair Mehmet Akif Ersoy’un biyografisi okundu.
Finalde Mehmet Akif Ersoy Lisesi , Nazilli Anadolu Lisesi, Söke Hilmi Fırat Anadolu Lisesi, Kuşadası Derici Mustafa Gürbüz Anadolu Lisesi, Adnan Menderes Anadolu Lisesi, Aydın Lisesi, Yedi Eylül Anadolu Lisesi, Mehmet Tuncer Anadolu Lisesi, Ortaklar Anadolu Öğretmen Lisesi, Germencik Anadolu Lisesi öğrencileri yarıştılar.
Kıyasıya geçen yarışmada Nazilli Anadolu Lisesi Öğrencisi Ebru Sevgili, diğer finalistleri geride bırakarak birinci seçildi.
Ödülünü Vali Yardımcısı Mesut Kırcalı’nın elinden alan Ebru Sevgili büyük bir mutluluk yaşadığını belirtti.
Vali Yardımcısı Mesut Kırcalı ise yaptığı konuşmasında “İstiklal Marşı’nı böylesine güzel okuyan gençleri görünce heyecanlanmamak elde değil. Türk Milleti, Orta Asya’dan Viyana’ya kadar bu Dünyaya, insanlığa medeniyeti getirmiş, Medresesiyle,Hanıyla, Hamamıyla, Kervansaraylarıyla her yere imzasını bırakmıştır.
Böylesine başarılı heyecanlı gençlerle gurur duymamız gereklidir” dedi.

(Mücadele)


Share