logo

28 Haziran 2013

“Işıklı Bulvarı” Krizi! Asfalt Değil Bulvar İstiyorlar. Muhtar Aker: “Bulvarımızı İstiyoruz! İstimlak Kararı 1 Yıldır Uygulanmadı”

Işıklı yolunda başlatılan asfalt çalışmaları, 2 mahalle muhtarı ve 1 köy muhtarının da imzalarının bulunduğu “Işıklı Bulvarı”nın yapımı öncesi halkın parasının sokağa döküleceği, mevcut asfaltlamanın yolda hiç kaldırım olmadığı için binlerce çocuk ve yetişkin için büyük tehlike yaratacağı, imar planlarına uygun olmadığı ve yolun bazı yerlerinin çok dar, bazı yerlerinin geniş olduğu gibi gerekçelerle, her 3 yerleşim yerindeki çok sayıda insanı ayağa kaldırdı.

Zeybek Mahallesi Muhtarı Mehmet Aker, 7 Aralık 2011 yılında 400 civarında imza toplayarak Işıklı Bulvarı'nın yapılması için Aydın Belediyesi'ne dilekçe verdiklerini, bundan yaklaşık 1 yıl sonra belediyenin bulvar için istimlak kararının çıktığını, ancak istimlak kararının üzerinden de yaklaşık 1 yıl süre geçmiş olmasına rağmen, istimlâkların gerçekleşmediğini ve bulvarın açılmadığını söyledi.

Muhtar Aker, Mücadele'ye yaptığı açıklamada, istimlak kararı alınmış olmasına rağmen 1 yıldır niçin kararın uygulanmadığını sordu ve yol güzergâhını Mücadele muhabiri ile birlikte gezerek yanlışlıkları gösterdi. Yol üzerindeki mal sahiplerinin ve mahallelinin de tepkisini çeken asfaltlama uygulamasının yapılmaması gerektiğini, yapılacaksa Işıklı Bulvarı'nın baştan sona plana uygun olarak hizmete açılması gerektiğini söyleyen Muhtar Aker, itiraz noktalarını ve hataları tek tek sıraladı ve gösterdi.

Konuyla ilgili detaylar ve röportajlar yarın Mücadele gazetesinde yer alacak.

(Güçlü ÇEZİK)


Share