logo

29 Ağustos 2013

İP İl Sekreteri Egesoy’dan 30 Ağustos Mesajı: “Askerine Düşman Olan, Düşmanın Askeri Olur”

İşçi Partisi Aydın İl Sekreteri Semih Egesoy, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir açıklama yaptı. Egesoy, partisinin il yönetimi adına yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Türkiye Cumhuriyeti, halkının canı-kanı pahasına büyük bedeller ödeyip, Kurtuluş Savaşı vererek kurulan dünyadaki ender devletlerden biridir. Bundan dolayıdır ki, dünyadaki mazlum milletlere örnek olmuş, hala da olmaktadır.

                Yaşadığımız cennet vatan Anadolu topraklarında bağımsızlığımızın en büyük teminatı caydırıcı güce sahip bir orduya sahip olmaktır. Bu bilinç içinde olan İşçi Partisi, parti tüzüğünde belirttiği gibi “iç ve dış düşmanlara karşı Türk Ordusunu sağlamlaştırmayı” amaçlamakta ve “orduyu milli bağımsızlığımızın dayanağı” olarak görmektedir.

                Milli birlik ve toprak bütünlüğümüz açısından zor günlerden geçmekteyiz. Ordumuzun, dış güçler ve onların yerli işbirlikçileri tarafından Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk, 28 Şubat ve diğer şekilde adlandırılan tertiplerle adeta esir alındığı yüce halkımızın ortak kanaatidir.

                Ülkemizde askeri darbe paranoyası yaratılarak Türk Silahlı Kuvvetleri’ne karşı linç kampanyası başlatılmış ve yıllardır devam etmektedir. Özellikle yalandaş basın tarafından büyük bir kampanya yürütüldüğü herkes tarafından görülmektedir.                

                Bu kapsamda birçok vatansever general/amiral, subay ve astsubay, sahte ve düzmece deliller, PKK terör örgütü canileri ve ahlaksızlıkları tescilli karanlık kişilerin gizli tanıklığı ile şafak baskınları yapılarak tutuklanmış, yargılanmış, yargılanmakta, insafsızca ve halk nezdinde geçerliliği olmayan oranlarda cezalandırılmaktadır. 

 

                Özellikle 26. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Sayın İlker Başbuğ’un da yargılandığı Ergenekon mahkemesinin kendisine müebbet hapis cezası kararını 5 Ağustos’ta açıklaması çok kötü bir anlam içermektedir. Çünkü bu tarih Türk Ordusunun ebedi başkomutanı Mustafa Kemal’e, Meclis tarafından Başkomutanlık yetkisinin verildiği tarihtir.

                Bu nasıl bir rastlantıdır ki T.C. Genelkurmay Başkanı’na aynı güne denk gelecek şekilde terör örgütü yöneticisi suçlaması yapılabilmektedir. Bu rastlantıda kasıt aramamak mümkün değildir. Bu tesadüfte 26. Genelkurmay Başkanı nezdinde Türk Silahlı Kuvvetleri’ne kin güdüldüğünü düşünmemek mümkün değildir.

                İşçi Partisi olarak genel kanaatimiz şudur ki: Askerinin düşmanı olan, düşmanın askeri olur. Ve uyarıyoruz hiç kimse bu gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içine girmesin, hiçbir iktidar kalıcı değildir ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Günü gelince herkes yaptığının hesabını verecektir.

                Önümüzde 30 Ağustos Zafer Bayramı vardır. 30 Ağustos, İstiklal Savaşımızın Zafer Bayramıdır. 30 Ağustos, Türk Ordusunun bayramıdır. Bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın anlam ve önemi çok farklıdır.

                Aydında yaşayan vatanseverler olarak, gelin bu en anlamlı günde Ordumuza sahip çıktığımızı dünya âleme ilan edelim. İşçi Partisi Aydın İl Başkanlığı olarak, Aydınlıları Bayramımızı anlamına uygun coşku ve katılım ile kutlamaya çağırıyoruz. Halkımızı bizimle birlikte Millet-Ordu El Ele, Güçlü Ordu Güçlü Türkiye, Tam Bağımsız Türkiye sloganları atmaya davet ediyoruz. Amerikancı tertiplerin hedefindeki Türk Silahlı Kuvvetleri’mize, tutsak alınan vatanperver askerlerimize yalnız olmadıklarını iç ve dış tüm düşmanlara göstermeye çağırıyoruz.”

 

 

(Mücadele Ajans)


Share