logo

06 Eylül 2007

İngiliz seyehat acentesinden örnek etkinlik

Yabancı bir seyahat acentesi olduğu halde önceki yıl bir ilke imza atarak Özürlüler Derneği yararına gece düzenleyen, geçen yıl da bu geleneğini sürdürerek sokak çocuklarına yardım elini uzatan First Choice, bu yıl aynı etkinliği eğitime katkı amacıyla gerçekleştirdi. İngiliz Seyahat Acentası First Choice’in dün akşam Kervansaray’da düzenlediği etkinliğin tüm geliri, UNICEF’in okul ekliyoruz kampanyasına katkı amacıyla kullanılacak.
First Choice Seyahat Acentası’nın düzenlediği Korsan gecesine, çoğu İngiliz turist yaklaşık 180 kişi katılırken, Kuşadalılar önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da gereken ilgiyi göstermedi. Çeşitli animasyon ve danslarla renklenen korsan gecesinde, korsan kıyafeti giyen animatörler ve turistler hep bir ağızdan şarkı söyleyip, çeşitli yarışmalar ve dans gösterileriyle coştu.
İngiliz ve İrlanda pazarının etkin acentesi First Choice’un Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, acente olarak dünyanın hemen her yerinde yardım işleri yaptıklarını vurgulayarak, gecenin tüm gelirini daha fazla kızın okula gitmesini sağlamak amacıyla prefabrik sınıf inşası projesine destek kampanyasında kullanacakları vurgulandı.
5 bin YTL gelir elde edilen gecede Kuşadası Kervansaray’ı First Choice acentesine ücretsiz olarak tahsis eden Kervansaray’ın işletmecisi Ali Acundaş ise bu tür etkinliklerin devam etmesi gerektiğini ifade kaydederek, “Okul çağındaki çocuklarımıza böyle bir destek sunmaktan mutluyuz. Bu etkinliğe biz de ücret almayarak katkıda bulunduk. Bu hepimizin sosyal sorumluluğudur” dedi.

(İHA)

Share