logo

31 Temmuz 2013

İncirliovalı Davulcular Dertli

Aydın’ın İncirliova ilçesinde sadece sahurda bahşiş toplamalarına izin verilen Ramazan davulcuları, bahşişi akşam saatlerinde toplamak istiyor.

Halkı sahura uyandırarak bahşiş toplayan İncirliovalı davulcular, bahşişlerini kşam ezanıyla yatsı ezanı arasında toplamak istiyor. Belediyenin iftar saatinden yatsı ezanı saatine kadar bahşiş toplatmadığını iddia eden davulcular, düzgün bahşiş toplayamadıkları için mağdur olduklarını belirtti.

İncirliovalı davulcuların başı olduğunu söyleyen Yasin Şen "Bahşişimizi akşam iftardan sonra toplamak istiyoruz ama İncirliova belediyesi bir türlü izin vermiyor. Türkiye'nin her yerinde akşam ezanıyla yatsı ezanı arasında bahşiş toplanıyor. Bu konuda büyük ağabeylerimizden yardım istiyoruz” dedi.

İncirliova’da oruç tutanları sahura uyandıran klarnetçi Elvan Sarıkaya ve davulcu Olcay Ökkeş de, bahşişlerini gündüz saatlerinde toplamak istediklerini ifade etti. Sarıkaya ve Ökkeş, şunları söyledi: Türkiye'nin her yerinde davulcular bahşişlerini gündüz topluyor. İncirliova'da belediye gündüz dolaşmamıza izin vermiyor. Bundan dolayı paramızı düzgün kazanamıyoruz. Yetkililerden yardım istiyoruz”

(İHA)

Share