logo

26 Ekim 2007

İl Sağlık Müdürlüğü ‘nden kalp ve ağız sağlığı sempozyumu

Aydın İl Sağlık Müdürü Mehmet ÇOBANOĞLU 26 Ekim cuma günü başlayacak ve Aydın Devlet Hastahanesi Konferans Salonunda yapılacak olan “Kalbinizi koruyun” adlı sempozyumla ilgili bilgi verdi.
Kalp ve Damar hastalıklarını önlemek ve ölümleri azaltmak amacıyla Sağlık Bakanlığının önderliğinde başlatılan projeye Türk Kadroloji, Türk İç Hastalıkları, Türk Nöroloji, Türk Endokrinoloji ve Metobolizma Derneği ile Türk Hipertansiyon ve Böbrek Hastalıkları Derneği’nin destek verdiğini söyledi.
Çobanoğlu “ Yapılacak olan sempozyum açılışımıza Sağlık Bakanlığı Müsteşar yardımcısı Dr. Tufan DUZGAN, Türk Kardiyoloji Derneği Dr. Muzaffer DEĞERTEKİN, Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği Dr. Gülay Sain GÜVEN, Türk Nöroloji Derneği Dr. Göksel BOKAÇ, Türkiye Endorinoloji ve Metobolizma Derneği Dr. İlhan SATMAN, Türk Hipertansiyon ve Böbrek Hastalıkları Derneği Dr. Mustafa ARICI katılacaktır. Sempozyum kapsamın da Dr. Gülay Sain GÜVEN eğitim kitinin, internet sitesinin ve topluma yönelik bileşenlerin tanıtımına ilişkin bir bilgilendirme yapacak. Sempozyumumuz da ayrıca Dr. Mustafa ARICI ve Dr. Gülay Sain GÜVEN eğitim sunumu yapacaklar. Tüm Aydın’lılara faydalı olacak bir sempozyum gerçekleştireceğimize inanıyorum” dedi.
(Mücadele)

Share