logo

26 Temmuz 2013

İl Genel Meclisi Başkanı Güleç’ten Vali Al’a Destek

Aydın İl Genel Meclisi Başkanı Hayri Güleç, “Sayın Valimiz; Aydın halkı için çalışan ve duyarlı bir yöneticimiz” dedi.

Aydın Valiliği ile Aydın Belediyesi arasında yaşanan Çiftlik Jeotermal Sahası tartışmalarına İl Genel Meclisi Başkanı Hayri Güleç de katıldı. Aydın İl Genel Meclisi Başkanı Hayri Güleç, İl Özel İdaresi’ne ait Çiftlik jeotermal sahası konusundaki tavrıyla eleştirilen Aydın Valisi Kerem Al’a destek verdi.

Çiftlik Jeotermal Sahası konusunda yetkinin Vali Kerem Al’da olmadığını kaydeden İl Genel Meclisi Başkanı Güleç, Vali Al’a yönelik eleştirilerin haksız olduğunu söyledi. İl Genel Meclisi’nin Çiftlik sahasının Aydın’a kalması için çaba harcadığını ve sahanın özel sektöre satılmasının söz konusu olmadığının altını çizen Güleç, “Valinin bu sahaları belediyeye devretme yetkisi yoktur. Büyükşehir Yasası’nda ‘Kapacak İl Özel İdare’nin malları 30 Mart 2014 tarihinde devredilir’ deniliyor. Tek amacımız elimizdeki son ruhsatlı jeotermal sahayı taksimat komisyonundan kurtarmaktı. Çiftlik jeotermal sahasının İl Özel İdaremizin hisselerinin yüzde 99’una sahip olduğu Ayter A.Ş’de kalması en sağlıklı karar. Bu konu siyaset malzemesi yapılmak isteniyor. Valimiz Aydın halkı için çalışan, duyarlı bir yöneticimiz. Kimse Valimize bu konuda haksızlık yapmamalıdır” diye konuştu.

“SERMAYE ARTTIRIMINA GİTMELİLER”

Aydın Belediyesi’nin Ayter A.Ş’nin ortağı olduğunu, sermaye attırarak şirketin tek yetkilisi olabileceğini dile getiren Güleç, şunları söyledi: “Çiftlik sahası 590 bin metrekarelik bir alan. Kuyusu 901 metre, sıcaklığı 57 derecedir. Bu saha kentin yerli şirketi olan Ayter A.Ş’ye devredilecek. Şirketin sermayesi yaklaşık 21 milyon TL’dir. Şirkete Aydın Belediyesi de ortaktır. Aydın Belediyesi 10 milyon TL sermaye arttırdığında şirketin yüzde 60’ına sahip olarak şirketin tek yetkilisi olur. Bu kadar fırtına koparmanın anlamı yok. Samimiysen sermayeni arttıracaksın”

(İHA)

Share