logo

22 Kasım 2007

Horsunlulu öğrencilerin mektubunua askerlerden cevap geldi

Son günlerde yaşanan terör olaylarına Türk halkının duyarlılığı vatan avunmasında gözünü kırpmadan çarpışan ve her zaman şahadet şerbetini içmeye hazır Türk Askeri’ne moral veriyor. Aydın’ın Kuyucak İlçesi’ne bağlı Horsunlu Beldesi’nde öğrenim gören Horsunlu Çok Programlı Lisesi Öğrencileri’nin Dağlıca 3. Motorize Piyade Tabur Komutanlığı’na gönderdiği mektuba cevap geldi.
Horsunlu Çok Programlı Lisesi Öğrencileri 21 Ekim 2007 tarihinde Hakkari Yüksekova Dağlıca bölgesinde meydana gelen hain terör saldırısında şehit olan 12 askerimiz ve 16 yaralı askerlerimizin acısını paylaşmak üzere Dağlıca 3. Motorize Piyade Tabur Komutanlığına ve görev yapan askerlerimize hitaben yazdıkları mektubu göndermişlerdi. Dağlıca Mehmetçiklerini duygulandıran mektuba gelen cevap Horsunlulu öğrencileri de sevindirdi.
Öğrenciler, mektuplarında Türk Silahlı Kuvvetlerine ve Mehmetçiklerimize güvenlerini ve onlara bu kutsal görevde yalnız olmadıklarını belirtmişlerdi.
Dağlıca Askerleri tarafından Horsunlu Çok Programlı öğretmen ve öğrencilere hitaben gelen mektupta “Saygıdeğer öğretmenler ve sevgili kardeşlerimiz; Sizler o satırları yazarken bizler burada hainler ile çarpışmaya devam ediyorduk. Şimdi ise, Mehmetçik yani sizlerin ağabeyleri, kartalların dolaştığı doruklarda, karanlığın içinden gelebilecek en küçük ses ve görüntüye dikkat kesilmiş ve eller tetikte beklemekte.
Onlar, o soğuk ve çoğunlukla puslu karanlıklarda hiç yalnız olmadıklarını şimdi sizin o güzel ve duygulu mektuplarınız sayesinde bir kere daha anladılar.
Hepimiz gerekirse 12 kere daha ölmeye, fakat bu mukaddes vatan savunması görevinden bir adım dahi geri adım atmamaya yeminliyiz. Şahadet bizim için en büyük rütbe ve şeref olacaktır. Hepinizi saygı ve sevgilerle selamlıyoruz. Güveninize ve sevginize layık olacağız. Sağ olun” ifadelerine yer verildi.

(İHA)

Share