logo

15 Ağustos 2013

Hırsızlardan Telefon Ve İnternet Erişimine Darbe

Aydın'ın Germencik ilçesine bağlı Alangüllü köyü yakınlarından geçen telefon hattı kimliği belirsiz şüpheliler tarafından çalındı.

Edinilen bilgiye göre; önceki gece saat 23.45 sıralarında internet ve telefon erişiminin kesilmesi üzerine cep telefonlarından arıza hattını arayan vatandaşlar telefon ve internet erişiminin kesildiğini yetkililere bildirdi. Yapılan inceleme sonucunda Alangüllü – Germencik yolu üzerinde bulunan 500 metrelik telefon hattının çalındığı tespit edildi. En dikkat çekici ayrıntıysa hırsızların ilginç yöntemiydi. Telefon hattı direğinin etrafına yığdıkları kumun üzerine çıkarak telefon hattını kestikleri tespit edilen hırsızların bu yöntemi görenleri şaşkına çevirdi. Aynı hattın yaklaşık 4 ay önce de çalındığı öğrenildi. Çalınan hattın iki gün geçmesine rağmen onarılmaması vatandaşların tepkisine neden oldu.

Mağdur olduklarını dile getiren vatandaşlar "İnternet ve telefon hizmetini paket olarak satın alıyoruz. Bu yüzden de iki gündür kullanamadığımız internet ve telefonun parası bizden kesilecek. Bir an önce hattın tamir edilmesini istiyoruz" şeklinde konuştu.

 

(İHA)

Share