logo

23 Kasım 2007

Halkbank’tan öğretmenlere ve eczacılara özel kredi

Halk Bankası, 24 Kasım için hazırladığı öğretmenlere özel kredi kampanyasını, 12 – 30 Kasım tarihleri arasında kullandırılacak.
İki ay taksit ertelemeli, düşük faiz oranları uygulanan ve kefil gerektirmeyen Öğretmenler Günü Kredisi’nde Halk Bankası, 48 aya kadar vade imkanı sağlıyor.
Aydın Halk Bankası Şube Müdürü Yusuf Tosun, Halkbank’ın eğitime verdiği değerin altını çizerek konuyla ilgili olarak şunları söyledi.
“Halkbank, KOBİ’lere verdiği desteğin yanısıra, bireysel bankacılıkta da bir çok meslek grubuna yönelik ürün ve hizmetlerini artırarak sürdürmeye devam ediyor. Bankamız, Öğretmenler Günü sebebiyle başlattığı özel kredi kampanyasıyla, ülkemizi geleceğe taşıyacak eğitimcilerimizin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor.
Halkbank olarak 24 Kasım’da kutlanan Öğretmenler Günü’ne özel hazırladığımız bu kampanyayla, eğitmeyi, öğretmeyi meslek edinen ve geleceğimize rehberlik eden öğretmenlerimize duyduğumuz saygı, sevgi ve şükranlarımızı belirtiyor, bu vesileyle tüm öğretmelerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.
Açıklamasında ayrıca şu bilgilere değinen Şube Müdürü Yusuf Tosun “Kamu veya özel tüm anaokulları, kreşler, ilk ve orta dereceli okullar ile dershaneler… vb tüm eğitim kurumlarında çalışan öğretmenler, üniversite veya dengi yükseköğretim kurumlarında çalışan tüm öğretim görevlileri, askeri lise, askeri akademi, polis okulları, polis kolejleri ile polis akademilerinde çalışan tüm öğretmenler veya öğretim görevlileri, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm idari birimler ile il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerinde çalışan öğretmenler ile bu kurumlardan emekli olmuş
öğretmenler veya öğretim görevlilerinin faydalanabileceği “Öğretmenler Günü Kredisi”, aylık net gelirin 10 katına kadar kullandırılabiliyor.”dedi.
HALK BANKASI’NDAN ECZACILARA ÖZEL KREDİ PAKETİ
Eczacılara destek olmak amacıyla “Eczacı Destek Paketi” hazırladıklarını söyleyen Halk Bankası Aydın Şubesi Müdürü Yusuf Tosun, ayrıca krediden faydalanacak tüketicilere bir yıl bedava ferdi kaza sigortası yapacaklarını da sözlerine ekledi.Tosun “Esnek ödeme kolaylığı ve nakit akışlarına uygun kredi imkânı sağlayan Eczacı Destek Paketi’nden faydalanan eczacılar, kredilerinin vadesini ve faizini kendileri belirleyebilecekler. 3 aya varan ödemesiz dönemi bulunan, 36 ay vadeli aylık eşit taksitli ya da 6 ay vadeli BCH kullandırım imkânı sunan ve 100 bin YTL’ye kadar limiti olan kredinin faiz oranı, ilave ürün kullanımıyla aylık eşit taksitli kullanımında yüzde 1,53’e, kredinin BCH olarak kullanımında ise faiz oranı yüzde 21’e kadar iniyor. Bir yıl bedava ferdi kaza sigortası dışında krediyle birlikte POS, otomatik ödeme, Dost Hesap Kredisi, çek karnesi, kredi kartı, teminat mektubu ve sigorta ürünlerinden herhangi iki ürün ya da dört ürün kullanımında ise kredinin faiz oranında ekstra indirimler uygulanıyor. Bununla beraber destek paketinden faydalanacak olan eczacılar Birlik Sigorta’dan yaptırılacak kasko poliçelerinde yüzde 5, konut ve işyeri poliçelerinde yüzde 20 ekstra indirim, hesaplarında para olmasa dahi her an ödemelerde kullanılabilecek 10 bin YTL’ye kadar kefilsiz Dost Hesap Kredisi, komisyonsuz çek karnesi fırsatı ve POS kullanımında özel komisyon uygulamasından faydalanabiliyor.Aydında ki tüm öğretmenlerimizi ve eczacılarımızı kredi koşullarımız ile ilgili olarak şubemize bekliyoruz.”dedi
(Mücadele)

Share