logo

13 Temmuz 2013

Güvercinini Yakalamak İsterken Elektrik Akımına Kapıldı

Aydın’ın Nazilli ilçesinde çalıştığı işyerinin çatısında beslediği güvercinleri uçurmaya çalışan tamirci çırağının bir anlık hatası elektrik akımına kapılarak ağır yaralanmasına neden oldu.

Olay, Nazilli Yeni Sanayi Sitesi C-2 blokta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bir otomobil servisinde çalışan 16 yaşındaki Ramazan Ç. isimli tamirci çırağı, çalıştığı işyerinin çatısında beslediği güvercinlerden birinin yüksek gerilim hattında olduğunu gördü. Güvercini bir türlü tellerden ayıramayan Ramazan Ç., çatıda bulduğu demir çubuk ile güvercini korkutarak tellerden uzaklaşmasını istedi. Bu sırada demir çubuğun 31 bin 500 volt geçen yüksek gerilim hattına çarpması ile Ramazan Ç. akıma kapıldı. Tellerin birbirine çarpmasıyla meydana gelen kısa devre sırasında elektrik trafosunun patlamasına neden olurken, olayı gören çevredeki işyeri sahipleri hemen sağlık ekiplerine ve itfaiyeye haber verdi.

İtfaiye ekipleri çatıya uzattıkları merdivenle Ramazan Ç.’i çevredekilerin de yardımıyla çatıdan indirdi. 112 Acil Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesiyle ambulansa alınan Ramazan Ç., Nazilli Devlet hastanesine kaldırıldı. Sol tarafında tamamen yanıklar bulunan Ramazan Ç. hastanede yapılan ilk müdahalenin ardından İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma hastanesine sevk edildi. Talihsiz çocuğun babasının rahatsız olduğu için hastaneye gelemediği öğrenilirken yapılan soruşturmada 16 yaşındaki Ramazan Ç.’in iş yerinde sigortasız çalıştığı öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

(İHA)

Share