logo

17 Ağustos 2013

Güvenlik Güçleri Köşk’te Tedbirleri Artırdı

Aydın’ın Köşk İlçesi’nde iki grup arasında yaşanan kavganın toplumsal olaylara dönmesi nedeniyle polis ve jandarma ilçede güvenlik tedbirlerini artırdı. İlçeye her gün çok sayıda polis ve jandarma görevlendirmesi yapılırken, ilçe pazarı olması nedeniyle bugün şehrin giriş ve çıkışlarında güvenlik güçleri ayrıca tedbir aldı.

Dün geceden itibaren pazarcıların gelişi ile birlikte ilçede güvenlik tedbirleri artırılırken, Aydın Valiliği ve Köşk Kaymakamlığı’nın talimatı ile Aydın’ın en büyük pazarları arasında yer alan Köşk pazarında tüm vatandaşların huzur içinde alışverişini yapması için her türlü tedbirin alındığı belirtildi.

Sabah saatlerinde polis ve jandarma ekipleri ilçe girişinde tertip alarak ilçeye gelen tüm araçlarda arama yaptılar. Şu anda ortamın ve durumun sakin olduğu ilçede herkes Pazar alışverişini yapıyor.

Bilindiği gibi, Köşk Kızılcaköy’de 26 Temmuz günü meydana gelen olaylardan sonra, 15 Ağustos günü de taraflar Köşk’te kavga etmiş 10 kişi yaralanmıştı. Olayların temelinde uyuşturucu ticareti olduğunu iddia eden Köşk Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, “İki tarafın da olayı toplumsal boyuta çekme yönünde çabaları var. Bununla ilgili olarak bir bilgi kirliliği de yaşıyoruz. Ama şuan itibariyle durum sakin. Bu olayların öncesinde, sonrasında ve her tarafında yaşanan bir uyuşturucu anlaşmazlığı var. Bu olayı taraflar toplumsal olaya dönüştürmek istiyorlar” demişti.

 

(İHA)

Share