logo

10 Haziran 2013

Gezi Parkı Eylemlerine Motositletçi Desteği

7. Kuşadası Motosiklet Festivali’ne katılan motosikletçiler, Taksim Gezi Parkı'nda devam eden gösterilere destek verdi. Festival kapsamında şehir turu atan motosikletçiler, daha sonra İsmail Cem Barış ve Dostluk Meydanı’nda eylem yapan Gezi Parkı göstericileriyle buluştu.

Kuşadası Belediyesi ile Kuşadası Motosiklet Kulübü tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce motosiklet tutkununun katıldığı 7. Kuşadası Motosiklet Festivali’nin gündüz bölümünde yüzlerce motor tutkununun katıldığı kortej gerçekleşti. Kuşadası şehir merkezini boydan boya motosikletleriyle geçen katılımcılar, renkli görüntüler oluşturdu.

Kuşadası caddelerinde kornalarına basarak dolaşan motosiklet tutkunları, festivali düzenleyen Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün ile birlikte daha sonra İsmail Cem Meydanı’na gelerek, Gezi Parkı eylemcilerine destek verdi. ‘Motorum var kaskım var, çapulcuyum havam var’ şeklinde esprili sloganlar atan motosikletçiler, daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdi ve yine konvoy oluşturarak Jade Beach Club’a döndü.

 

(İHA)

Share