logo

05 Haziran 2013

Germencik Belediye Başkanı Yavaşoğlu, Kesilen Ağaçlarla İlgili Açıklama Yaptı

Aydın’ın Germencik İlçesi’nde şehir merkezinde kesilen bazı çam ağaçları ile ilgili Belediye Başkanı Dr. Ahmet Yavaşoğlu açıklama yaptı.

Ağaçların bazısının vatandaşların evlerine zarar vermesi bazılarının ise tehlike arz etmesinden dolayı Orman İşletme Şefliği’nin de bilgi ve olurları ile kesilip budandığını belirten Dr. Yavaşoğlu, “Kesilen ağacın en az 10 katı ağaç diktik. Meselenin ağaç katliamı olarak değerlendirilmesi bizi üzüyor” dedi.

Yaptığı basın toplantısı ile kesilen ağaçlarla ilgili tüm belgeleri basın mensuplarına gösterip birer nüshasını dağıtan Germencik Belediye Başkanı Dr. Ahmet Yavaşoğlu, “Göreve başladığımız günden bu yana yüzlerce ağaç dikip bir çok alanı yeşillendirdik. Sonuçta insana hizmet ediyoruz. Bu manda insanlarımıza zararı dokunan yıkılma tehlikesi olan ve evleri olumsuz etkileyen bazı ağaçları da kesmek zorunda kaldık. Bunu yaparken de her ağacın durumunu gösteren fotoğrafları çektik. Bunun yanında kesilen ağaçları da Orman İşletme Şefliği’nin izinleri doğrultusunda kestik ve budadık” diye konuştu.

(İHA)

Share