logo

24 Temmuz 2013

Gazeteciler Günlerini Kutladı

Aydınlı gazeteciler basından sansürün kaldırılışının 105.yıldönümünü düzenledikleri törenle kutladı.

İlk olarak Aydın Valiliği önündeki anıta çelenk koyan Aydınlı gazeteciler, törene yoğun ilgi gösterdi. Törene Aydın Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şükrü Söylevci’de katıldı. Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Suat Deniz, burada yaptığı konuşmada basından sansürün kaldırılmasının önemine dikkat çekti. Deniz, Aydınlı gazetecilerin Aydın’ın ve Türkiye’nin gelişimine katkı koyduğunu söyledi.

Aydınlı gazeteciler, Atatürk anıtının önündeki törenin ardından Aydın Valisi Kerem Al’ı makamında ziyaret etti. Aydın Valisi Kerem Al gazetecileri makamında ağırladı. Vali Al, Aydın’da olgun ve faydalı bir basının faaliyetlerini sürdürdüğünü ifade etti. Vali Al, “Bu faaliyetlerin devamını diliyorum. Bir ilin, ülkenin ve dolayısıyla huzurun sorumluluğunu taşıyorsunuz. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum”dedi.

Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Suat Deniz ise, Aydın Valisi Kerem Al’a gösterdiği samimi davranıştan dolayı teşekkür etti. İstedikleri zaman Vali Al’a ulaşabildiklerini belirten Deniz, “Sektörümüz hızla gelişiyor. Bugün Aydın’da günlük ve haftalık anlamında toplam 64 gazete var. 16’da yerel radyomuz var. Ayrıca, dört televizyonumuz faaliyet gösteriyor. Gün geçtikçe kalitesini arttıran bir medyaya sahibiz. Sarı basın kartına sahip 44 meslektaşımız var” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Vali Al kendisine yöneltilen soruları cevapladı.

(İHA)

Share