logo

29 Kasım 2007

Garanti Bankası’ndan Koçarlılı çiftçilere kredi desteği…

Garanti Bankası Koçarlı Ziraat Odası ile yaptığı anlaşmayla oda üyelerine kredi desteği sağladı. Garanti Bankası, Ziraat Odası’na üye çiftçilere uygun faiz ve geri ödemeli kredi verileceğini açıkladı.
Koçarlı Ziraat Odası’nda düzenlenen törende kredi anlaşmasının Garanti Bankası Aydın Şube Müdürü Ertan Kaymaz, Ziraat Odası Başkanı Rıza Aslan, Meclis Başkanı Ahmet Maraş tarafından imzalandığı kaydedildi.
Anlaşma kapsamında odaya bağlı çiftçilerin, ekilen ürünler ve hasat dönemine bağlı olarak, en fazla 11 ay geri ödemesiz, 12 aya kadar kredi veya en fazla 1 yıl anapara ödemesiz ve kalan vade boyunca yılda asgari 1 geri ödemeli, 36 aya kadar yüzde 1.80 faizle ticari kredi kullanabileceği belirtildi. Çiftçilerin, 60 aya kadar varan vadelerle yılda en az 1 geri ödemeli traktör, biçerdöver ve 60 aya kadar vadeli ticari maksatlı oto kredisinden de yaralanabileceği ifade edilen açıklamada, Garanti Bankası’nın oda üyesi KOBİ ve çiftçilere uygun koşullarda kredi sunmak amacıyla 2002 yılından bu yana 344 sanayi, ticaret, esnaf ve ziraat odası, 26 eczacı odasıyla kredi anlaşması imzaladığı kaydedildi.
(Mücadele)

Share