logo

29 Temmuz 2013

Fransız Başkonsolos Kuşadası’na Veda Etti

Kudüs’e tayini çıkan Fransa İstanbul Başkonsolosu Herve François Margo, yeni görevi öncesi eşi ile birlikte tatil yapmak ve dostlarını ziyaret etmek amacıyla Kuşadası’na geldi. K

ervansaray Otel’in işletmecisi Ali Acundaş’ın misafir ettiği Herve François Margo ile eşi Maria Margo, yakın dostları olan Kuşadası Belediye Başkan Vekili Murat Saraç ile de vedalaştı.

Çok iyi derece Türkçe bilen 1960 Ankara doğumlu olan Herve François Magro, uzun yıllarını geçirdiği Türkiye’yi çok sevdiğini, Kuşadası’nın ise kendisi için özel önemi olduğunu söyledi. Kuşadası’nda çok güzel anıları olduğunu anlatan Başkonsolos Margo, “Kuşadası’ndaki dostlarımıza veda etmek ve yeni görevim öncesi birkaç gün dinlenmek istedik. Ali Bey ve Murat Bey’e yakın ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Fransız dostluğuna verdikleri önemi kutluyorum. Türkiye’yi hiçbir zaman unutmayacağım. Yaşasın Türk-Fransız dostluğu” dedi.

Kuşadası Belediye Başkan Vekili Murat Saraç ise dostu Herve François Margo’ya Kuşadası’nı anımsatacak çeşitli hediyeler verdi ve “Başkonsolomuzu Kuşadası olarak unutmayacağız. Yeni görev yerinde de çok başarılı olacağına inanıyorum. Kendisini kutluyorum” dedi. Daha sonra Ali Acundaş ve Murat Saraç, Herve François Margo ve eşi Maria Margo ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

(İHA)

Share