logo

08 Haziran 2013

Emekli Polise Darp İddiasında Yargılama Süreci Başladı

Aydın’ın Germencik ilçesine bağlı Ortaklar beldesinde emekli bir polis memurunun darp edildiği iddiasıyla açılan soruşturmada yargılama süreci başladı.

08 Aralık 2012 tarihinde meydana gelen olayda park etme meselesi yüzünden tartışan emekli polis memuru Ramazan Ertan ile Ortaklar Belediye Başkanı Ümmet Akın, darp ve hakaret iddiasıyla birbirinden şikayetçi olmuştu. Emekli polise darp iddiasını kabul etmeyen Başkan Akın, Ertan’ın kendisine küfür ettiğini ileri sürmüştü.

Ortaklar Belediye Başkanı Ümmet Akın ve emekli polis memuru Ramazan Ertan’ın her ikisinin de müşteki sanık olarak yargılandığı davanın görülmesine Germencik Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlandı. Duruşmaya emekli polis memuru Ramazan Ertan, avukatıyla birlikte katılırken; Başkan Akın’ı ise duruşmada avukatı temsil etti.

Davanın ilk duruşmasında Başkan Akın’ın bildirdiği gördü tanıklarının ifadesine başvuruldu. Duruşma emekli polis memuru Ramazan Ertan’ın tanıklarının dinlenmesi ve delillerin toplanması için 26 Eylül 2013 tarihine ertelendi.

 

(İHA)

Share