logo

26 Eylül 2007

Egeli ihracatçılar inovasyon ile rekabet gücünü arttıracak

Uluslararası rekabette rakiplerine ancak yenilikçi yaklaşımlarla üstünlük sağlayabileceklerini düşünen Egeli İhracatçılar inovasyon çalışmalarına hız verdi. Ege İhracatçı Birlikleri İnovasyon Komitesi Başkanı Ahmet Uysal, “Uluslararası rekabette ayakta kalmanın yolu yeni, farklı ve tüketicinin beklentilerini üst seviyede karşılayan ürünlerle tüketiciye ulaşmaktan geçiyor. Egeli ihracatçıların bu konuda ufuklarını açmak için eğitim çalışmalarına ağırlık veriyoruz” diye konuştu.
Fiyat baskısından kurtulmak ve dış pazarda rekabet avantajı yakalayabilmek için en etkin yol olarak kabul edilen İnovasyonun süreç olarak, “bir fikri pazarlanabilir bir ürün ya da hizmete, yeni ya da geliştirilmiş bir imalat ya da dağıtım yöntemine, ya da yeni bir toplumsal hizmet yöntemine dönüştürmeyi” ifade ettiğini belirten Ege İhracatçı Birlikleri İnovasyon Komitesi Başkanı Ahmet Uysal, Ege İhracatçı Birlikleri üyelerinin inovasyon kavramını benimsemeleri ve çalışmalarında inovatif çalışmalara yönelmeleri için eğitim çalışmalarına ağırlık vereceklerini söyledi.
Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) İnovasyon Komitesi faaliyetleri kapsamında düzenlenen “KOBİ’ler için İnovasyon ve ARGE Destekleri” seminerinden sonra 28 Eylül 2007 Cuma günü 12.00–17.30 saatleri arasında “İnovasyon’la Rekabet Semineri” düzenliyor. İnovasyon faaliyetlerinin planlanması ve projelendirilmesi için EİB bünyesinde kurulan İnovasyon Komitesi’nin faaliyetleri kapsamında, İnovasyon, Ar-Ge ve teknoloji geliştirme konularında Avrupa lideri uluslararası bir kuruluş olan Technopolis Group’un Türkiye Direktorü ve “İnovasyon: Kalkınma ve Rekabetin Anahtarı” adlı kitabın yazarı Şirin ELÇİ tarafından sunumu yapılacak seminerde “İnovasyon Nedir, Ne Değildir?, İnovasyon Neden Önemlidir?, İnovasyon Sürecine Genel Bakış, İnovasyona Ne Kadar Açıksınız?, İnovasyon Yönetimine Genel Bakış, Firmanız Ne Kadar İnovatif?” konuları detaylı bir şekilde işleniyor. Detaylı bilgi www.egeliihracatcilar.com adresinden temin edilebilir.

(Mücadele)

Share