logo

10 Mart 2007

ECZACILARDAN KADINLARA SEMİNER!

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Aydın Eczacılar Odası tarafından Adnan Menderes Üniversitesiyle ortaklaşa kadınlara yönelik seminer düzenlendi.
Aydın Devlet Hastanesi Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe Aydın Eczacılar Odası Başkanı Şevket Kaya’nın yanı sıra çok sayıda bayan katıldı. Seminerde Prof. Dr. Levent Seviçok psikiyatri, Prof. Dr. Faruk Şentürk fizik tedavi ve Yrd. Doç. Dr. Samet Kalkış kadın hastalıklarıyla ilgili katılımcılara bilgi verdi.
Seminerin açılış konuşmasını yapan Şevket Kaya, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün çay partileri ve yemeklerle sıradan bir şekilde kutlanmaması gerektiğini belirterek, kadınlara yararlı bir şekilde kutlanması gerektiğini söyledi. Bayanlara yönelik en yararlı bir şekilde kutlama yapmayı onları bilgilendirmekle yapabileceklerini düşündüklerini ifade eden Kaya, “Biz eczacılar olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü farklı bir şekilde kutlamak istedik. O nedenle kadınlara yönelik bilgilendirme semineri düzenlemeye karar verdik. Artık kadınlar gününü çay partileri ve yemekler düzenlemekle kutlamak demode oldu. Adnan Menderes Üniversitesi ile işbirliği içerisinde düzenlediğimiz seminerde katılımcılara menepoz, pisikiyatri ve fizik tedavi konularında bilgiler verdik. Seminer inşallah katılımcılara yararlı olmuştur. Bütün kadınlarımzızın gününü kutluyorum” dedi.
(İHA)

Share