logo

21 Kasım 2007

Eczacılar’dan Aydınlılara sinema jesti

Aydın’da mesleki çalışmaların yanı sıra sosyal aktivitelerle adından başarı ile söz ettiren 21. Bölge Eczacılar Odası bu defa ücretsiz “Sinema Günleri” düzenledi. 22-23 ve 24 Kasım 2007 günü Aydın’da beğenilen Türk sinemaları ücretsiz olarak izlenecek.
Konuyla ilgili Aydın 21. Bölge Eczacılar Odası Yönetim Kurulu üyeleri ile basın toplantısı düzenleyen Başkan Şevket Kaya, amaçlarının Aydın sosyal ve kültürel yaşantıya katkı sağlamak olduğunu söyledi.
Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi ile “Sinema Günleri Projesi” kapsamında iş birliği yaptıklarını belirten Kaya aynı zamanda Türk sinemasına da katkıda bulunmayı amaçladıklarını söyledi. Kaya “Odamız tarafından Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliği ile 22-23-24 Kasım 2007 tarihlerinde Aydın Ceylan Sinemaları’nda “Sinema günleri” düzenliyoruz. Davetiye isteyen kişiler için biletler Odamız tarafından talep eden eczanelere gönderilecektir. Biletler numarasız ve ücretsiz olarak dağıtım yapılmaktadır. İyi çalışmalar yapan Türk sinemasının Türk yönetmenlerinin filmlerini Aydınlılarla buluşturacağız” dedi.
22 Kasım Perşembe günü saat:16:00’da Nuri Bilge Ceylan’ın yönettiği ‘İklimler’, aynı gün saat 20:00’de Zeki Demirkubuz’un yönettiği ‘Masumiyet’ Cuma günü saat:16:00’da Zeki Demirkubuz’un yönettiği ‘Kader’ saat 20:00 Derviş Zaim’in yönettiği ‘Cenneti Beklerken’ Cumartesi günü saat 16:00’da Aydın Sayman’ın yönettiği ‘Jan jan’ Cumartesi akşam da saat 19:00-20:00 arası “Jan Jan” filminin galası yapılacak.
Galada filmin 2 oyuncusunun konuk olarak katılacağını belirten Kaya, tüm Aydınlıların ‘Sinema Günlerine’ davetli olduğunu söyledi.

(Mücadele)

Share