logo

03 Ağustos 2013

Dumlupınar Parkının Yapım Çalışmaları Devam Ediyor

Nazilli Dumlupınar Mahallesi, Çarşı camisi karşısında bulunan alanda yapımına başlanan park ile mahalle yeni bir görünüme kavuşuyor.

Nazilli Belediyesi Etüt Proje servisi tarafından hazırlanan ve şehir merkezine yakışır tarzda bir meydan ve yeşil alan projesinin hazırlanmasından hemen sonra inşaatına başlanan Dumlupınar Parkının yapım çalışmaları devam ediyor. Aşağı Nazilli’nin görünümünü önemli ölçüde değiştirecek olan parkın yapım çalışmalarını ve gelişim evrelerini sık sık yerinde görerek inceleyen Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık Aşağı Nazilli’nin hemen, hemen her mahallesinde bir değişim çalışması yapıldığını söyledi.

Nazilli Belediyesi tarafından hazırlanan bu projenin tarihi değer taşıyan Çarşı Camine yakın konumda bulunmasından dolayı Anıtlar Kurulu tarafından da izin alınması süreci ile yapımına başlanmasından sonra çalışmalar hızlandı. Fen İşleri Müdürlüğünce ihalesi yapılan parkın yüklenici firma tarafından inşaatı bitirildikten sonra, yeşil alan ve park içi düzenlemeleri de Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılacak. Dumlupınar Mahallesinde bulunan ve tapunun 939 ada numarasında kayıtlı bin 24 metrekare alan üzerinde inşaatı devam etmekte olan Dumlupınar Parkında 288 metrekare yeşil alan, 696 metrekare taş kaplı alan bulunacak. Park bünyesinde Osmanlı çeşmesi, şelaleli havuz, çocuk oyun alanı ve 2 adet kamelyası bulunacak. Şu an taş döşemeleri ve Osmanlı çeşmesinin yapım çalışmaları devam etmekte olan Dumlupınar Parkında çalışmaları yerinde inceleyen Alıcık, parkın üç- üç buçuk ay gibi bir süreçte bitirilerek halkın hizmetine sunulacağını söyledi. Aşağı Nazilli için birçok projenin hayata geçirilmeye başladığını ifade eden Alıcık “Uygulanan değişimlerle Aşağı Nazilli’nin çehresi önemli ölçüde değişecek. Bu proje ile de Nazilli Dumlupınar Mahallesi yeni bir görünüme kavuşacak” dedi

(İHA)

Share