logo

24 Temmuz 2013

Didimli Çiftçinin Söke Sulama Birliğine Borç Tepkisi

Didim’e bağlı Batıköy’de çiftçilik yapan Hüseyin Örekçi, Söke Ovası Sulama Birliğine olan borcunun sok taksitini ödemesine rağmen Sulama birliğinin Ziraat Bankasındaki hesabına koyduğu blokeye kaldırmamasına isyan etti.

Söke Ovası Sulama Birliği borçlarını ödemesine rağmen hesaplarına bloke koydurttuğu çiftçilerin blokelerini kaldırmaması tepkilere neden oluyor. Sulama Birliğinin bu uygulamasından dert yanan biri de İlçemiz Didim’e bağlı Batıköy’de çiftçilik yapan Hüseyin Örekçi.

Örekçi, sulama birliğine olan borcunun son taksitini ödemesine rağmen blokenin kalkmamasından dert yanarak “Birliğe borcum vardı; Ondan dolayı Ziraat Bankasındaki hesabıma bloke koyulmuş. 2 ay öncede borcumun son taksitini yatırdım. Şu an borcum kalmadı fakat bloke kaldırılmamış. Bu yüzden bankada işlem yapamıyorum. Borcumuz ödendiğinden blokenin hemen kalkması gerekirken, daha kalkmamış. Sulama Birliğinin duyarsızlığından dolayı mağdur oldum. Bankada param var çekemiyorum” dedi.

Örekçi yaşanan bu sorunun altında geçmiş dönemde yapılan Sulama Birliği seçimlerinin yattığını ileri sürerek, Ziraat Odalarının da bu tür konuların takipçisi olması gerektiğini belirtti.

(İHA)

Share