logo

11 Temmuz 2013

Didim’de Yeni Yapılan Okullar Eğitime Hazır…

Didim’de derslik açığının kapatılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığınca yaptırılan 24 derslikli iki okul tamamlandı. Didim Otogarın yanına yapılan okulun teslimi yapılırken Efeler Mahallesine yapılan okulun teslimin ise önümüzdeki hafta yapılacağı öğrenildi.

Yapımına 2012 yılında başlanan Didim’de derslik açığının kapatılmasına katkı sunacak olan 24 derslikli iki okulda çalışmalar tamamlandı. Didim otogarının yanına yapılan ve Didim Kız Teknik ve Meslek Lisesi adını alacak olan okulun teslimi ihaleyi alan firma tarafından yapıldı. Efeler Mahallesi Mahir Özgür Damar İlköğretim okulunun yanındaki boş araziye yapılan diğer okulun ise teslimin önümüzdeki hafta yapılacağı öğrenildi.

Selçuk Özsoy Lisesinin otogarın yanına yapılan okula taşınacağı ve lise eğitimi vereceği öğrenilirken, Selçuk Özsoy lisesinin boşaltılan binasının ise Ortaokul olarak eğitim-öğretime devam edeceği öğrenildi.

Mahir Özgür Damar İlköğretim okulunun yanına yapılan okulun adının Efeler adını alacağı dillendirilirken, yeni eğitim-öğretim yılında Ortaokul olarak eğitim-öğretime açılacağı öğrenildi.

Yapılan iki okulun 2013-2014 eğitim öğretim döneminde eğitim öğretime açılacak.

 

(İHA)

Share