logo

30 Ağustos 2013

Didim’de Terfi Alan Personele Rütbeleri Takıldı

Didim Garnizon Komutanlığı ile Didim İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında görev yapan ve 30 Ağustos tarihiyle bir üst rütbeye terfi eden 12 Türk Silahlı Kuvvetleri personeline rütbeleri düzenlenen törenle takıldı.

Didim İlçe Jandarma Komutanlığı bahçesinde yapılan törene Didim Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Didim Garnizon Komutanı M. Alper Köseoğlu, Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı, Polis Akademisi Didim Kamp Müdürü birinci sınıf Emniyet müdürü Mehmet Erol, İlçe Emniyet Müdürü Sinan Ergen, İlçe Jandarma Komutanı Tuncay Akgün ile terfi edecek personel ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından törenin açılış konuşmasını Didim Garnizon Komutanı M. Alper Köseoğlu yaptı. Köseoğlu TSK’daki üniformalarda bulunan rütbelerin hiyerarşik yapıda yerleri belli ettiğini belirterek “Bu rütbeler arkadaşlarımızın her gününü, her dönemini ve tecrübelerini ifadesidir. Bu arkadaşlarımız değişik ve zor şartlarda olağanüstü durumlarda bizzat görevde bulundular. Onlar bu sayede tecrübe kazandılar. Gösterdikleri ahlak ve disiplin çerçevesinde bu rütbeyi almaya hak kazandılar. Yeni rütbeler astlarına saygı, üstlerin noktasında ise yeni görevler yüklemektedir.”dedi.

Didim Kaymakamı Ersin Emiroğlu ise öncelikli olarak terfi eden personele ve ailelerini tebrik ederek konuşmasına başlarken “En meşakkatli mesleklerden birini icra ediyorsunuz. Bana göre Sizlerin alınlarından akan ter, bürokrasi de akan terden bir damla daha fazla, Çünkü sizler vatanı korumak için bu mesleği icra ediyorsunuz” diyerek terfi edenlere başarılar diledi.

Konuşmaların ardından terfi edenlere Kaymakam Ersin Emiroğlu, Garnizon Komutanı M.Alper Köseoğlu ve Belediye Başkanı Mümin Kamacı tarafından rütbeleri takıldı.

Düzenlenen terfi töreninde Didim İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Tuncay Akgün Binbaşılık rütbesine yükselirken, Deniz Üsteğmen Hasan Zortuk ise Deniz yüzbaşı rütbesine yükseldi. Deniz Başçavuş İbrahim Sancar Deniz Kıdemli Başçavuşluğa, 4 kademeli Jandarma Uzman Çavuş Murtaza Munis Çağlar 5 kademeli Jandarma Uzman Çavuşluğa 1 kademeli Uzman Jandarma Çavuş Serkan Demirci 2 kademeli Uzman Jandarma Çavuşluğa Jandarma Kıdemli Üççavuş Hüseyin Cansın Yılmaz Jandarma Başçavuşluğa,4 kademeli Uzman Jandarma Çavuş Yusuf Erarslan 5 kademeli Uzman Jandarma Çavuşluğa, Uzman Jandarma Çavuş Emrah Safkan 1 kademeli Uzman Jandarma Çavuşluğa, Deniz Kıdemli Üççavuş Ali Alper Çetinkaya Deniz Başçavuşluğa, 5 kademeli Uzman Jandarma Çavuş Selahattin Gezen 6 kademeli Uzman Jandarma Çavuşluğa, 4 kademeli Uzman Jandarma Çavuş Mustafa Depedelen 5 kademeli Uzman Jandarma Çavuşluğa, Uzman Jandarma Çavuş Selçuk Yurt ise 1 kademeli Uzman Jandarma Çavuşluğa terfi etti. Terfi törenin ardından ikramlarda bulunuldu.

 

(İHA)

Share