logo

22 Ağustos 2013

Didim’de Tarım Ve Turizm İşletmecilerine Hibe Semineri Verildi

Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu Aydın İl Koordinatörlüğü Didim’de Tarımsal ve Kırsal Kalkınma desteklemeleriyle ilgili toplantı düzenledi.

Tarımsal ve Kırsal Kalkınma desteklemeleriyle ilgili olarak Didim’de bir toplantı düzenlendi. Bugün saat 14:00’de Didim Ticaret Odası Toplantı salonunda yapılan toplantıya İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Efe, Didim Ticaret Odası Başkanı Ufuk Döver, Didim Ziraat Odası Başkanı Bahattin Gökdemir, Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız, Didim Turizm Derneği Genel Sekreteri Erdal Baylan ile köy muhtarları ve az sayıda Didimli katıldı. Toplantı öncesinde Tarım ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu Aydın İl Koordinatörlüğünce Kurumu tanıtan bir tanıtım videosu izlettirildi.

Ardından Proje Yatırım Uzmanı Abdullah Gülsever Tarımsal ve Kırsal Kalkınma desteklemeleriyle ilgili slayt eşliğinde bilgiler aktardı. Gülsever açıklamalarında desteklemelerin sadece tarım ve hayvancılık değil, Turizm, Çevre ve Sanayi gibi geniş bir yelpazeyi kapsadığını belirterek hibelerin 5 bin Euro’dan 3 milyon Euro’ya kadar verildiğini söyledi. Projelerde yatırım tutarının %50’den %65’e kadarı oranlarda hibe verildiğini belirten Güsever hibelerin nerelerde kullanıldığına ilişkin detaylı açıklamalarda bulundu.

 

(İHA)

Share