logo

22 Ağustos 2013

Didim’de özel çocuklardan didim kaymakamına ziyaret..

Didim'de faaliyet gösteren özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri Didim Kaymakamı Ersin Emiroğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette Didim Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa olarak merkez bünyesinde açılan Ebru sanatı kursuna katılan öğrenciler yaptıkları tabloyu Kaymakam Emiroğlu’na hediye etti.

Ziyarete Didim Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Çoban, Özel Merkez Müdiresi Aysel Yapık, Merkez Öğretmenleri Aysel Alaş ve Hacer Özgen ile Ebru Kursu eğitmeni Ahmet Ersoy, öğrenciler Makbule Deniz, Sibel Atız, Hakan Gündoğan ve Cem Eren Özçakmak katıldı.

Ziyaretin amacının Didim Halk Eğitim Merkezi ile Özel Didim Özel Çağrı Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin ortaklaşa çalışmaları sonucunda Merkez bünyesinde verilmeye başlanan Ebru Sanatı kursuyla ilgili olduğu bildirilirken Ebru kursuyla ilgili bilgiler veren Merkez Müdiresi Aysel Yapık öğrencilerin bu kursla motive olduğunu belirtti.

Didim Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Çoban ise kursun devam ettiğini belirterek, ileriki dönemde çocukların aileleriyle birlikte kurslara katılmasıyla ilgili çalışma yapmayı planladıklarını söyledi.

Didim Kaymakamı Ersin Emiroğlu ise bu tür kursların özel çocuklara birer terapi olduğunu dile getirerek “Yeter ki bu tür çalışmalar iyi kanalize edilsin. Emin ellerde yapılan bu çalışmalar çok önemli; ben de çok beğendim. Merkezi ziyaret edip yerinde görmek istiyorum. Ailelerinde bu tür çalışmalarda yer alması çocukları da memnun edecektir. Açılacak sergiyle çocuklarımızın neler yapabileceğini göstermek te bu açıdan önemli; her zaman yanındayız.”diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Merkez öğrencileri Makbule Deniz ve Sibel Atız, Kaymakam Emiroğlu’na yapmış oldukları tabloyu hediye etti.

 

(İHA)

Share